Podział punktów na Wielkanoc

W meczu 26. kolejki 2 ligi drużyna PGE GKS Bełchatów zremisowała na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 0:0. Spotkanie na Podkarpaciu przyniósł emocje w końcówkach obu połów. Piłkę „meczową” miał na nodze Adrian Klepczyński, ale jego strzał po podaniu Aghvana Papikyana w doliczonym czasie gry instynktownie obronił golkiper Stali.

Przebieg pierwszej połowy nie mógł wzbudzić entuzjazmu kibiców obu drużyn, dominowała gra w środku pola a najwięcej emocji wzbudziła sytuacja, gdy jeden z zawodników Stali uniemożliwił Pawłowi Lenaracikowi wyrzut piłki, co spowodowało reakcję naszego zespołu i przepychanki między zawodnikami. W końcówce pierwszej odsłony po jednym ze strzałów z rzutu wolnego nasz golkiper z kłopotami wybronił trudną piłkę. W odpowiedzi uderzył Artur Lenartowski, ale piłkę podbitą jeszcze przez zawodnika Stali kapitalnie odbił Koncki. Po chwili w kierunku bramki Stali niecelnie uderzył jeszcze Marcin Ryszka.

Po zmianie stron giekaesiacy zagrali o wiele lepiej stwarzając więcej sytuacji i nie pozwalając rywalom na zagrożenie własnej bramce. W przeciągu kilku minut po dwa razy poważnie "Stalówce" zagrozili Artur Lenartowski i Dawid Flaszka. Potem gra się nieco uspokoiła, obaj trenerzy wprowadzali zmiany, ale nie wpłynęło to zmianę wyniku. Bełchatowianie wprawdzie większość czasu spędzili na połowie rywala, ale nie udało się pokonać Konckiego. We wspomnianej w 92. minucie Aghvan Papikyan świetnie wypatrzył sprzed linii bocznej Adriana Klepczyńskiego, ten uderzył soczyście, ale kunsztem bramkarskim wykazał się po raz ostatni golkiper Stali.

Stal Stalowa Wola – PGE GKS Bełchatów 0:0

Stal: 12. Bartosz Koncki - 2. Adam Waszkiewicz, 19. Szymon Jarosz, 4. Mateusz Kolbusz, 15. Mateusz Wójcik - 10. Kamil Bętkowski (90, 11. Michał Mokrzycki), 6. Bartłomiej Wasiluk, 8. Bruno Żołądź, 23. Adrian Dziubiński (90, 18. Kacper Siudak), 7. Konrad Korczyński (68, 13. Przemysław Stelmach) - 9. Adrian Gębalski (79, 16. Kacper Piechniak).

GKS: 1. Paweł Lenarcik - 14. Adrian Klepczyński, 3. Marcin Grolik, 25. Piotr Witasik, 22. Robert Pisarczuk (79, 2. Mateusz Szymorek) - 20. Patryk Rachwał, 21. Marcin Ryszka (90, 4. Mikołaj Bociek) – Dawid Flaszka, 5. Artur Lenartowski (67, 6. Szymon Zgarda), 27. Dawid Dzięgielewski (85, 8. Daniel Ciechański) - 16. Aghvan Papikyan.

żółte kartki: Wasiluk, Gębalski, Żołądź, Stelmach - Dzięgielewski, Klepczyński, Rachwał.