Menu
Logo
Pge

Trener Pawlak przed środowym wyjazdem

Trener Pawlak przed środowym wyjazdem

Przed ostatnim treningiem w ramach przygotowań do meczu w Radomiu na kilka pytań odpowiedział trener PGE GKS Bełchatów, Mariusz Pawlak.

Jak wygląda sytuacja kadrowa przed wyjazdem?

- Na teraz poza treningiem jest Artur Lenartowski, Krzysztof Michalak i Albin Maciejewski. Jeśli chodzi o Marcina Grolika i Mikołaja Boćka, to obaj wracają do treningu a po nim podejmiemy decyzję o tym, kto będzie w meczowej kadrze.

W porównaniu do poprzedniego meczu poprawia nam się także kwestia młodzieżowców.

- Zgadza się, ale najważniejsza jest ich postawa a nie sama obecność. To dotyczy i młodzieżowców i tych starszych. W ostatnim meczu zawodnicy pokazali swoją wartość, ale jest słowo podstawowe, czyli powtarzalność. Zawodnik może grać, rozwijać się, ale jeśli pokazuje, że można na niego liczyć raz na dwa tygodnie czy rzadziej, to tak naprawdę nie wiem, czy do końca można na niego liczyć w dłuższej perspektywie. Dlatego pracujemy nad tym, żeby zawodnicy, a przynajmniej większa część kadry wyglądała dobrze przez całą rundę. Myślę, że duża cześć gra na tym dobrym, równym poziomie.

Na wiosnę niemal co mecz mamy jakieś problemy wynikające z kartek czy kwestii zdrowotnych, są częste rotacje składem, a jednak punktów udało się wywalczyć już tyle ile przez całą, wydłużoną jesień.

- Nie powiem, że obojętnie kto gra, jest super. Jako zespół utrzymujemy pewien poziom, ale jeszcze dużo przed nami. Te mecze wyglądają w miarę dobrze, ale sporo punktów też straciliśmy. Chciałbym, byśmy często grali takie mecze  jak z Polonią Warszawa czy Siarką Tarnobrzeg. Zawodnicy i kibice powinni wiedzieć, na co każdego zawodnika i cały zespół stać. To ciężki i trudny proces. To póki co tylko i aż trzeci poziom rozgrywkowy. Mamy młodych chłopaków, którzy dzięki temu dość szybko robią kroki do przodu. Gdy mamy te wymuszone zmiany, nie muszę może mieć dużych obaw, natomiast każda zmiana inaczej wygląda. Zazwyczaj znajdujemy ich plusy, ale to nie jest komfort dla trenera, że tyle musi ich robić.

Czy w swojej karierze piłkarskiej lub trenerskiej widział Pan na żywo tak efektowną bramkę jak ta Bartka Bartosiaka?

- W jednym z meczów Polonii Warszawa pamiętam pięknego gola przewrotką strzelonego przez Olisadebe. Gola Bartka dziś znów obejrzałem kilka razy, także ze względu na asystę Adriana Klepczyńskiego, który dał piłkę praktycznie „na nos”.  Wydaje mi się, że w takim strzale Bartkowi pomogły też treningi z trenerem zapasów GKS Andrzejem Olczykiem. Zawodnicy pracują z nim chociażby nad upadkami i to przynosi korzyść przy podejmowaniu ryzyka na boisku.

Radomiak będzie dużo trudniejszym rywalem niż Siarka?

- Każdy zespół inaczej wygląda  i w ataku i obronie. Powtarzam, że my skupiamy się głownie na sobie, ale przygotowujemy też analizy, by nasi zawodnicy wiedzieli mniej więcej jakiego mają rywala przed sobą i poznali jego charakterystykę. Najważniejsza jest jednak nasza dyspozycja, oni mają inne cele, my inne, ale obu zespołom zależy na tych trzech punktach. Bo one mogą znaczyć więcej niż tylko trzy „oczka”, bo także spory komfort.

Wyjazdy ostatnio nie przynoszą nam jednak punktów.

- Dlatego mówię, że te częste zmiany nie zawsze wychodzą na dobre. Jeśli skład wynika tylko z rywalizacji sportowej, to jest w porządku. Jeśli jednak z kartek, kontuzji, spadku formy danych zawodników, którzy powinni dawać więcej drużynie, to jest pewien problem. Nie chcę tu szukać jednak większych usprawiedliwień. Uważam, że powinniśmy wrócić do punktowania na wyjazdach. Różnica gry nie jest wielka, tylko że mamy duże straty punktowe poza naszym stadionem. Dla kogoś z zewnątrz po statystykach widać, że GKS słabo punktuje na wyjeździe, natomiast piłkarsko jest całkiem dobrze, dlatego trzeba wrócić do punktowania poza domem.

Rozm. Michał Antczak

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Olimpia Elbląg
Olimpia
Elbląg
2018-04-28
17:00
D
Gwardia Koszalin
Gwardia
Koszalin
2018-05-05
16:00
W
Warta Poznań
Warta
Poznań
2018-05-09
19:00
D

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB 40

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

   

GŁÓWNY PATRON MEDIALNY

PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 78912 odwiedzin