Wysoki remis z ŁKS Łódź

Aż sześć bramek oglądała trzystuosobowa grupa kibiców, która przybyła na sobotni sparing PGE GKS Bełchatów z ŁKS Łódź. Bełchatowianie prowadzili do przerwy 3:1, by ostatecznie zremisować 3:3.

Pierwszy gol padł w 33. minucie za sprawą Emile Thiakane, który podobnie jak w środę, także i tym razem pokazał się z bardzo dobrej strony. Senegalczyk wykorzystał błąd defensywy ŁKS i pewnym strzałem po ziemi otworzył wynik sobotniego sparingu.

Wcześniej kilkukrotnie bramce Pawła Lenarcika zagrozili łodzianie, lecz bez efektu końcowego. Starania przyniosły pozytywny wynik w 35. minucie, po tym jak celnym uderzeniem popisał się Patryk Bryła. Jednak gospodarze jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokonali golkipera "Rodowitych", Patryka Brzozowskiego.

Najpierw prawą stroną urwał się Marcin Garuch, posłał mocne podanie wzdłuż linii bocznej, a w polu karnym stopę dołożył Piotr Giel i był 2:1. Minutę później oglądaliśmy kopię akcji, lecz zmienili się jej aktorzy. Z boku futbolówkę podawał Thiakane, a akcję ofiarnie zamknął Michał Ciarkowski.

W drugiej połowie meczu towarzyskiego trener Mariusz Pawlak posłał do gry nowych zawodników, którzy starali się powiększyć przewagę PGE GKS. Aktywni byli m.in. Dawid Flaszka, Robert Chwastek, ale bramki strzelali jedynie łodzianie. W 55. minucie oglądaliśmy składną akcję ŁKS, w której rywale wymienili kilka szybkich podań, a do siatki trafił Damian Guziak. W 86. wyrównał po indywidualnej szarży Piotr Pyrdoł.

PGE GKS Bełchatów - ŁKS Łódź 3:3 (3:1)
Emile Thiakane 33., Piotr Giel 43., Michał Ciarkowski 44. - Patrk Bryła 35., Damian Guzik 55., Piotr Pyrdoł 86.