Sparingowe zwycięstwo

Trzy bramki wychowanków dały zwycięstwo 3:2 drużynie PGE GKS Bełchatów w środowym, ostatnim letnim sparingu ze Skrą Częstochowa.

Już w 10. minucie pewnym strzałem po ziemi bramkarza gości pokonał Bartłomiej Bartosiak. Jednak dziesięć minut później w podobnych okolicznościach Skra wyrównała. W tej odsłonie gry wynik próbował zmienić bardzo aktywny Emile Thiakane, ale próby Senegalczyka nie przyniosły oczekiwanego efektu.

Bełchatowianie ponownie wyszli na prowadzenie dopiero w drugiej części gry za sprawą Mikołaja Boćka. Obrońca PGE GKS wykorzystując podanie Przemysława Zdybowicza na szesnastym metrze, zabrał się z piłką w pole karne i strzelając po ’długim rogu’ pokonał golkipera Skry. W 70. minucie pięknym, mocnym trafieniem z rzutu wolnego ponownie wyrównali.

Chwilę później zawodnicy spod Jasnej Góry mogli prowadzić 3:2, ale golkiper "Brunatnych" będąc "sam na sam" nie dał się pokonać. Moment później futbolówka znalazła drogę do siatki, ale trzeci raz w tym spotkaniu z prowadzenia cieszyli się górnicy. Fenomenalną główką popisał się Zdybowicz, który lobem wykończył asystę Dawida Flaszki. Na 4:2 chciał trafić Michał Ciarkowski, ale jego próba z rzutu wolnego była minimalnie niecelna.

PGE GKS Bełchatów - Skra Częstochowa 3:2 (1:1)
Bramki dla PGE GKS: Bartosiak 10., Bociek 59., Zdybowicz 73.

Skład PGE GKS Bełchatów (zawodnicy testowani):

I połowa:

Kacper Leszczyński - Łukasz Pietroń, Adrian Klepczyński, Marcin Grolik, Kamil Szubertowski (10’ Krzysztof Michalak) - Daniel Chwałowski, Patryk Janasik - Robert Chwastek, Emile Thiakane, Bartłomiej Bartosiak - Piotr Giel

II połowa:

Zawodnik testowany - Bartłomiej Zieliński, Filip Kendzia, Krzysztof Michalak, Mikołaj Bociek - Patryk Rachwał, Marcin Ryszka - Marcin Garuch, Dawid Flaszka, Michał Ciarkowski - Przemysław Zdybowicz