IV liga: Minimalna porażka z Zelowem

Odmłodzony zespół rezerw PGE GKS Bełchatów przegrał 2:3 (2:2) z Włókniarzem Zelów w meczu 1. kolejki łódzkiej IV ligi. Goście prowadzili już 0:2, lecz gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. Bramka decydująca o triumfie padła w 87. minucie.

Włókniarz już po 9. minutach miał dwubramkową zaliczkę, a Szymona Malickiego dwukrotnie pokonał Norbert Dregier. W 25. minucie pewnym strzałem z rzutu karnego bramkę kontaktową zdobył Michał Lewandowski. Na niecałe dziesięć minut przed przerwą błąd golkipera gości wykorzystał Konrad Matuszewski i był już remis 2:2. Chwilę później bezpośrednią czerwoną kartką za faul ukarany został piłkarz Zelowa, Hubert Muszyński.

Grający w przewadze przez całą drugą połowę PGE GKS II szukał okazji podbramkowych, ale wyróżnić można tylko próbę Huberta Berłowskiego i Matuszewskiego. Trzy minuty przed końcem z bramkową kontrą wyszli rywale, a sfinalizował ją ’na raty’ Jakub Dregier. Za tydzień podopieczni Tomasza Jaworskiego zagrają na wyjeździe z Ceramiką Opoczno (19 sierpnia, godz. 17).

PGE GKS II Bełchatów - Włókniarz Zelów 2:3 (2:2)
Michał Lewandowski 25. (rzut karny), Konrad Matuszewski 36. - Norbert Dregier 2., 9., Jakub Dregier 87.

PGE GKS II: Szymon Malicki - Mateusz Orski, Bartłomiej Zieliński, Jakub Kozica, Kacper Wojtczyk, Damian Siewiera (68. Damian Michalak), Kacper Szafrański (76. Damian Warnecki), Michał Lewandowski, Konrad Matuszewski, Daniel Chwałowski, Hubert Berłowski

Włókniarz: Dawid Wnuk - Mateusz Wroński (Albin Maciejewski), Adrian Łucki, Hubert Muszyński, Mikołaj Raś, Dominik Rosiak (Adrian Olszewski), Błażej Kaliski, Daniel Dymek, Piotr Boczkiewicz (Kamil Bendkowski), Jakub Dregier (Rafał Bednarek), Norbert Dregier