IV liga: Zwycięstwo w Łowiczu

W wyjazdowym meczu 13. kolejki IV ligi drużyna PGE GKS II Bełchatów wygrała z Pelikanem II Łowicz 4:1 (3:1). Wynik cieszy szczególnie z tego powodu, że nasz młody zespół pojechał na mecz osłabiony brakiem trzech podstawowych zawodników.

Podopieczni trenera Tomasza Jaworskiego na początku meczu przyjęli cios w postaci gola już w 9. minucie, ale później prezentowali się coraz lepiej na tle rywala, w którym wystąpiło kilku zawodników z trzecioligowego Pelikana. Wyrównał bardzo ładnym strzałem Michał Lewandowski. Najskuteczniejszy zawodnik naszych rezerw wyprowadził zespół na prowadzenie wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu na Damianie Siewierze. Tuż przed zejściem do szatni stan meczu na 3:1 podwyższył Emile Thiakane.

Po zmianie stron nadal mamy mecz walki a jednym z jej efektów jest bezpośrednia czerwona kartka dla zawodnika Pelikana. W 65. minucie Jakub Kozica zdobywa z bliska gola po zamieszaniu po rzucie rożnym. Jak się okazało była to ostatnia bramka w tym spotkaniu, które przełamało naszą serię bez zwycięstwa.

Skład PGE GKS II: Krystian Wojtczyk – Bartłomiej Zieliński (46. Mateusz Stolarczyk), Jakub Kozica, Igor Gierasimiuk (67. Jakub Szczyszek), Kacper Wojtczyk – Damian Siewiera, Damian Michalak (83. Damian Warnecki) – Michał Lewandowski, Daniel Chwałowski, Konrad Matuszewski (79. Kamil Pędziwiatr) – Emile Thiakane

Pelikan II Łowicz – PGE GKS II Bełchatów 1:4
Bramki dla GKS: Michał Lewandowski 23., 27. (k), Thiakane 44., Jakub Kozica 65.