Pięciominutowe "trzęsienie ziemi"

Niecodzienny przebieg miał kończący 18. kolejkę 2 ligi mecz pomiędzy PGE GKS Bełchatów a Błękitnymi Stargard. Pomimo dwóch bramek straty „Brunatni” wygrali ostatecznie 3:2 a trzy bramki padły w ciągu zaledwie pięciu minut!

Pierwsza połowa należała do Błękitnych, którzy dwukrotnie wykorzystali błędy w defensywie bełchatowian. Gole po strzałach w polu karnym zdobyli Mateusz Węsierski i Patryk Skórecki. Wcześniej bełchatowianie zagrozili bramce Mariusza Rzepeckiego zbyt lekkimi uderzeniami. W końcówce Piotr Giel znalazł się na bardzo dobrej pozycji, ale potężny strzał minął słupek bramki stargardzian.

Po zmianie stron na boisko wyszedł zupełnie inny zespół. Już trzy minuty po gwizdku sędziego kontaktowego gola zdobył Piotr Giel, który wbił piłkę do siatki po zgraniu jej głową przez Łukasza Pietronia. 120 sekund później Pietroń podał futbolówkę z autu do Bartka Bartosiaka a ten kropnął z kilkunastu metrów w długi róg doprowadzając do remisu. Kibice nie zdążyli jeszcze oklaskiwać tej akcji, kiedy Dawid Flaszka wbiegł w pole karne gości, gdzie został sfaulowany. Rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Pietroń! W pięć minut bełchatowianie odwrócili losy spotkania!

Po tym „trzęsieniu ziemi” gra się nieco uspokoiła, ale obie drużyny zagroziły jeszcze bramkom rywala. Wynik na tablicy się jednak nie zmienił i kibice mogli się cieszyć z 10. zwycięstwa na własnym stadionie w 2017 roku.

PGE GKS Bełchatów - Błękitni Stargard 3:2
Piotr Giel 48., Bartłomiej Bartosiak 50., Łukasz Pietroń 52. (k) - Mateusz Węsierski 28., Patryk Skórecki 40.

PGE GKS: 12. Arkadiusz Moczadło - 19. Łukasz Pietroń, 4. Mikołaj Bociek, 25. Michał Bierzało, 26. Kamil Szubertowski - 7. Bartłomiej Bartosiak (72, 11. Michał Ciarkowski), 20. Patryk Rachwał, 21. Marcin Garuch, 10. Dawid Flaszka, 8. Robert Chwastek - 9. Piotr Giel (86, 6. Émile Thiakane)

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 25. Grzegorz Szymusik (57, 6. Filip Karmański), 19. Tomasz Pustelnik, 7. Maciej Liśkiewicz, 24. Rafał Gutowski - 17. Maciej Więcek (75, 20. Michał Magnuski), 14. Piotr Wojtasiak, 15. Damian Mosiejko, 10. Patryk Skórecki, 18. Wojciech Fadecki - 27. Mateusz Węsierski

żółte kartki: Bociek, Bierzało, Rachwał, Szubertowski - Węsierski, Gutowski, Szymusik, Karmański.
sędziował: Sebastian Załęski (Ostrołęka).