Menu
Logo
Pge

Ponad 300 juniorów przetestowanych

Ponad 300 juniorów przetestowanych

Takiego testowania jeszcze w Bełchatowie nie było! Około 350 zawodników dwunastu grup sekcji piłkarskiej GKS "Bełchatów" S.A. wzięło udział we wtorkowych testach mocy, szybkości na fotokomórce, testowi - RAST oraz analizie składu masy ciała na wadze „Tanita”.

Badaniami w hali widowiskowo-sportowej przy ul. 1 Maja po raz pierwszy w historii klubu objęte zostały dzieci i młodzież już od rocznika 2010 aż po zespół rezerw PGE GKS Bełchatów. Testom przyglądali się rodzice i opiekunowie, równie przejęci jak ich podopieczni.

Następna tak duża akcja zaplanowana jest przed rozpoczęciem rundy jesiennej. Wcześniej, bo w marcu przed startem rozgrywek odbędą się ponownie testy dla drużyn występujących w ligach wojewódzkich.

- Testy służą zebraniu bazy danych o wszystkich zawodnikach, o ich parametrach motorycznych – mówi koordynator ds. młodzieży górniczego klubu, Krystian Kierach. Badamy moc, szybkość, wytrzymałość i robimy analizę pomiaru masy ciała. Zgromadzona wiedza pozwoli nam określić postępy, jakie zrobił dany zawodnik w trakcie treningów w okresie przygotowawczym. Wyniki pozwalają tak ukierunkować pracę z poszczególnymi zawodnikami, aby poprawić ewentualne mankamenty w przygotowaniu motorycznym, by w trakcie rundy wiosennej poziom wytrenowania zawodnika był jak najwyższy a jego forma jak najdłużej ustabilizowana.

- Przypomnę przy okazji, że zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Piłki Nożnej, aby mieć pełną kontrolę fizjologiczną nad zawodnikami, obowiązkowo dwa razy w roku każdy z nich powinien być poddany testom medycznym obejmującym badania krwi, moczu oraz EKG (badanie pracy serca) - dodał Krystian Kierach.

Wtorkowe testy przeprowadzili przedstawiciele IPM Sport Łukasz Alama i Łukasz Skowronek. 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Ruch Chorzów
Ruch
Chorzów
2019-03-02
00:00
D
Górnik Łęczna
Górnik
Łęczna
2019-03-09
00:00
D

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW - KLUB 40


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


GŁÓWNY PATRON MEDIALNY


PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 483816