"Brunatni" wygrali z pierwszoligowcem

W ósmym zimowym sparingu pieerwsza drużyna PGE GKS Bełchatów pokonała na wyjeździe pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0). Jedynego gola tego spotkania zdobył Bartomiej Bartosiak po asyście Macrina Sierczyńskiego. Było to czwarte zwycięstwo "Brunatnych" w trakcie przygotowa do rundy wiosennej.

Spotkanie z Zagłębiem odbyło się wprawdzie na naturalnej nawierzchni, ale załamanie pogody sprawiło, że boisko stało się ciężkie do gry. Z tego powodu nie zagrał dziś jeszcze Marcin Grolik a z biegiem czasu zaczęła dominować typowa boiskowa walka. Gospodarze straszyli wieloma stałymi fragmentami gry, ale nie zagrozili poważniej bramce Pawła Lenarcika. W tych niełatwych warunkach udało się jednak wypracować kilka płynych akcji i jedna z nich, która była bodaj najlepszą w trakcie całych przygotowań, zakończyła się golem Bartłomieja Bartosiaka po asyście Marcina Sierczyńskiego. W pierwszej połowie ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się jeszcze Patryk Rachwał, ale trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie trener Mariusz Pawlak przeprowadził aż siedem zmian, dzięki czemu większość zawodników miała okazję zagrać na naturalnej trawie. W tej części gry oba zespoły stwarzały wprawdzie zagrożenie pod bramką rywala, ale nie zdołały już zmienić wyniku tego przydatnego testu.

Zagłębie Sosnowiec - PGE GKS Bełchatów 0:1