Menu
Logo
Pge

Piłkarze PGE GKS trenerami juniorów

Piłkarze PGE GKS trenerami juniorów

W poniedziałek 12 marca ruszy pilotażowy program w grupach młodzieżowych GKS Bełchatów, w ramach którego z adeptami piłki nożnej pracować będą zawodnicy pierwszej drużyny PGE GKS Bełchatów. – To kolejny etap w rozwoju naszej akademii – mówi dyrektor ds. sportowych Marcin Węglewski.

W ramach wprowadzanego po raz pierwszy programu w zajęciach z drużynami GKS Bełchatów od U-9 do U-15 (z wyłączeniem U-14) brać będą udział piłkarze drugoligowej drużyny „Brunatnych”, którzy będą pełnić rolę trenerów-asystentów. Docelowo górniczy klub chce wprowadzić standard dwóch trenerów w każdym z roczników.

Pomysł dyrektora sportowego oraz koordynatora ds. młodzieży Krystiana Kieracha spotkał się z pozytywną reakcją „szatni”, co zaowocowało przystąpieniem do projektu aż osiemnastu zawodników (od zeszłego roku z zespołem U-7 współpracuje już Michał Lewandowski). Giekaesiacy zostali podzieleni na trójki, które zostały wyznaczone do konkretnego rocznika. Np. przy drużynie GKS 2005 (U-13) działać będą Patryk Rachwał, Marcin Garuch i Robert Chwastek. Każdy z piłkarzy weźmie udział w jednym treningu tygodniowo, by wesprzeć swoim doświadczeniem trenera prowadzącego.

- Taka interakcja powinna przynieść same profity – mówi Marcin Węglewski. Dla naszych juniorów będzie to dodatkowa motywacja do jeszcze lepszej pracy a dla samych zawodników, z których wielu ma w planie przyszłość trenerską, zbieranie doświadczenie po tej drugiej stronie piłkarskiego fachu.

Obecnie szkoleniem w sekcji piłkarskiej GKS „Bełchatów” S.A. objętych jest około 450 adeptów w trzynastu grupach a najmłodsze dzieci pochodzą nawet z rocznika 2013.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Rozwój Katowice
Rozwój
Katowice
2019-03-30
15:00
W
Znicz Pruszków
Znicz
Pruszków
2019-04-07
13:05
D
Stal Stalowa Wola
Stal
Stalowa
Wola
2019-04-13
16:00
W

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW - KLUB 40


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


GŁÓWNY PATRON MEDIALNY


PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 636747