IV liga: Rezerwy wygrywają w Zelowie

Drugie wiosenne zwycięstwo odnieśli w środę zawodnicy drużyny rezerw PGE GKS Bełchatów, którzy pokonali w Zelowie wyżej notowanego Włókniarza 3:2 (3:0). Było to zaległe spotkanie 18. kolejki IV ligi.

Do Zelowa nasz drugi zespół pojechał w „swoim” składzie bez wsparcia zawodników z „jedynki”. Nie przeszkodziło to ekipie Piotra Bajdziaka w pokonaniu bardziej doświadczonego rywala i to na jego terenie. Pierwsza połowa to przewaga bełchatowian i mały koncert Jana Imiołka, który w 12. minucie uderzył z rzutu wolnego a lot piłki przeciął Piotr Góralczyk a później dwukrotnie asystował z rzutu rożnego najpierw Hubertowi Berłowskiemu, który celnie strzelił głową a następnie Kacprowi Szafrańskiemu, który wbił futbolówkę do niemal pustej bramki.

Pomimo przestróg trenera „Brunatni” po zmianie stron pozwolili gospodarzom na przejęcie inicjatywy i zdobycie gola po kwadransie gry. Zelowianie jeszcze w doliczonym czasie zaliczyli kontaktowego gola, ale nie zdobyli nawet punktu. Trzeba też dodać, że giekaesiacy od 79. minuty grali w osłabieniu po bezpośredniej czerwonej kartce dla Igora Gierasimiuka.

Włókniarz Zelów – PGE GKS II Bełchatów 2:3
Bramki dla GKS: Piotr Góralczyk 12., Hubert Berłowski 20., Kacper Szafrański 42.