Efektowna połowa dała zwycięstwo

Efektowym zwycięstwem 3:0 zakończył się przedostatni w sezonie mecz PGE GKS Bełchatów na własnym stadionie. Pierwsza połowa nie wskazywała na to, ale giekaesiacy wzięli mocno do pracy i wygrana zapewnili utrzymanie 2 lidze. Przed „Brunatnymi” jeszcze pojedynki w Wejherowie i u siebie z Radomiakiem.

Pierwsza część spotkania nie napawała naszych kibiców optymizmem. Giekaesiacy praktycznie zagrozili bramce Wisły i po tu puławianie częściej gościli w okolicach pola karnego GKS. Dwukrotnie, w 13. i 42. minucie z opresji ratował nasz Paweł Lenarcik a raz zawodnik Wisły uderzył groźnie niedaleko słupka. W 30. Minucie goście reklamowali rzut karny po ręce jednego z giekaesiaków, ale sędzia tak tego zdarzenia nie ocenił. Arbiter z Kielc chętnie dzielił za to żółtymi kartkami. „Ofiarami” stali się m.in. Emile Thiakane i Marcin Garuch, którzy nie zagrają w Wejherowie. Dla „Garego” była to zresztą 12. kartka, więc nie będzie mógł także wystąpić w spotkaniu z Radomiakiem.

Po zmianie stron jeszcze w 52. minucie Wisła groźnie zaatakowała, ale Lenarcik był na posterunku. Po niedługim czasie rozpoczęła się już dominacja PGE GKS Bełchatów. Najpierw w 56. minucie z prawego narożnika świetnie zacentrował Bartłomiej Bartosiak a piłkę pomimo niełatwej pozycji do siatki wpakował Dawid Flaszka. W 84. minucie z prawego skrzydła głową piłkę do Flaszki zgrał Krystian Peda a nasz napastnik popędził na bramkę i pomimo nacisków obrońcy zdołał wbić futbolówkę do bramki rywala. Wynik spotkania ustalił debiutujący w barwach „Brunatnych” Szczepan Kogut, który na boisku pojawił się kilkadziesiąt sekund wcześniej. Asystował mu Peda, który przytomnie wycofał piłkę w polu karnym.

PGE GKS Bełchatów - Wisła Puławy 3:0
Dawid Flaszka 56., 84., Szczepan Kogut 90.

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 14. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 2. Mariusz Magiera, 17. Marcin Ryszka - 13. Patryk Janasik (67, 18. Krystian Peda), 19. Łukasz Pietroń - 21. Marcin Garuch, 10. Dawid Flaszka (90, 45. Hubert Berłowski), 6. Émile Thiakane (90, 24. Szczepan Kogut) - 7. Bartłomiej Bartosiak (88, 4. Mikołaj Bociek).

Wisła: 1. Sebastian Madejski - 16. Tomasz Sedlewski, 2. Piotr Żemło, 4. Mateusz Pielach, 19. Bartosz Sulkowski (73, 97. Adrian Popiołek) - 13. Piotr Zmorzyński, 14. Michał Kobiałka, 17. Iwan Łytwyniuk, 8. Kacper Szymankiewicz (90, 98. Dawid Brzeski), 9. Sylwester Patejuk (83, 7. Jakub Smektała) - 15. Robert Hirsz (76, 3. Alen Ploj).

żółte kartki: Garuch, Thiakane, Bociek - Łytwyniuk, Żemło, Popiołek.
sędziował: Marcin Szrek (Kielce).
widzów: 1.030