Menu
Logo
Pge

Pierwsze ruchy kadrowe

Pierwsze ruchy kadrowe

Po zakończonym sezonie 2 ligi, w którym drużyna PGE GKS Bełchatów zajęła dopiero 8. miejsce, przyszedł czas z jednej strony na urlopy a z drugiej na decyzje personalne, które spowodują, że zmieni się kształt kadry „Brunatnych” na nowe rozgrywki.

W trakcie rundy wiosennej większości zawodników, którym kończą się w czerwcu tego roku kontrakty, przedstawiono propozycje nowych umów. Czterech piłkarzy nie przyjęło oferty, co oznacza, że nie będą reprezentować od lipca barw górniczego klubu. W tej grupie są Robert Chwastek, Marcin Garuch, Piotr Giel i Łukasz Pietroń.

Trwają rozmowy w sprawie pozostałych zawodników, z którymi klub chciałby przedłużyć umowy oraz piłkarzami z zewnątrz, którzy mogliby dołączyć do „Brunatnych”. Pierwszy trening drużyny Artura Derbina zaplanowano na 19 czerwca.

Robert Chwastek wystąpił w minionym sezonie w 24 meczach 2 ligi (trzy pełne), w których strzelił jednego gola i zaliczył 2 asysty. Zagrał także w dwóch spotkaniach Pucharu Polski.

Marcin Garuch zagrał w 28 spotkaniach 2 ligi (12 pełnych) zdobywając w nich jedną bramkę oraz trzykrotnie asystując kolegom. W Pucharze Polski wystąpił w trzech pełnych meczach.

Piotr Giel dzięki swoim 15 golom zajął drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców 2 ligi. Do tego dołożył 5 asyst. To wszystko w 30 spotkaniach ligowych (19 pełnych). „Gielu” wystąpił także w dwóch meczach PP (1 gol).

Łukasza Pietronia zobaczyliśmy w 26 spotkaniach 2 ligi, w tym 10 pełnych. Najlepszy strzelec sezonu 2016/17 w ekipie „Brunatnych” strzelił 5 goli i zaliczył 5 asyst. Łukasz dorzucił jeszcze trafienie w jednym z trzech meczów w Pucharze Polski.

Dziękujemy za te milsze chwile w sezonie 2017/18 w Bełchatowie i życzymy powodzenia w nowych klubach.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW - KLUB 40


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


GŁÓWNY PATRON MEDIALNY


PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 735262