Menu
Logo
Pge

Druga najlepsza murawa w lidze

Druga najlepsza murawa w lidze

Murawa Stadionu Miejskiego w Bełchatów po raz kolejny w topie rankingu przeprowadzanego przez samych piłkarzy. Potwierdza się wieloletnia pozytywna opinia środowiska piłkarskiego na temat boiska przy ul Sportowej.

Polski Związek Piłkarzy po raz drugi zapytał drugoligowców o ich wrażenia względem jakości boisk, na których rozgrywali swoje mecze. Rok temu najlepsze noty zebrało boisko GKS Bełchatów, tym razem wszystkich zachwyciła murawa przy al. Unii w Łodzi. Najniższe noty przypadły murawom w Rzeszowie (pięciokrotnie jako gospodarze grała tam Stal Stalowa Wola), Koszalinie i Wejherowie.

Badanie zostało przeprowadzone wśród piłkarzy klubów II ligi (po kilku przedstawicieli z każdego klubu). Zawodnicy oceniali murawy w skali od 1 do 5, a z zebranych głosów wyliczyliśmy średnią.

Zdecydowanie najlepiej wypadły obiekty z województwa łódzkiego. Obiekt ŁKS-u dostał imponującą notę 4,89 (niektórzy zawodnicy sugerowali, że łodzianom należy się nota powyżej skali), natomiast murawa przy ulicy Sportowej w Bełchatowie uzbierała średnią 4,48 (o 0,01 lepszy wynik niż przed rokiem).

Żaden obiekt więcej nie przekroczył średniej 4,0, jednak dość wysoko oceniono także boiska w Jastrzębiu-Zdroju i Kluczborku (odpowiednio 3,86 i 3,81).

Ponad połowa ocenianych boisk mieści się w granicach średniej 3 (od 12. miejsca do miejsca 4.), czyli w ocenie piłkarzy jest właśnie „średniej jakości”. Warto zwrócić uwagę, że jedna z najniżej ocenianych przed rokiem murawa w Stargardzie, w tym sezonie podniosła swoją notę o ponad „pół oczka”. Nie zmienia to jednak faktu, że podobnie jak kilka innych, nisko ocenianych obiektów w rankingu, nie jest ciepło wspominany przez zawodników. Poniższe dane powinny dać do myślenia osobom zarządzającym obiektami sportowymi w Polsce…

Ranking muraw 2 Ligi sezonu 2017/18 wg piłkarzy:

1. ŁKS Łódź 4,89

2. GKS Bełchatów 4,48

3. GKS 1962 Jastrzębie 3,86

4. MKS Kluczbork 3,81

5. Radomiak Radom* 3,65

6. ROW 1964 Rybnik 3,59

7. Wisła Puławy 3,52

8. Legionovia Legionowo 3,3

9. Warta Poznań 3,18

10. Znicz Pruszków 3,12

11. Olimpia Elbląg 3,05

12. Siarka Tarnobrzeg 3,04

13. Stal Stalowa Wola 2,69

14. Błękitni Stargard 2,52

15. Garbarnia Kraków 2,31

16. Rozwój Katowice 2,31

17. Gryf Wejherowo 1,88

18. Gwardia Koszalin 1,76

19. Stadion Miejski w Rzeszowie** 1,6

* Radomiak cały sezon w roli gospodarza rozgrywał na obiekcie Broni Radom
** 5 meczów w roli gospodarza Stal Stalowa Wola rozegrała na Stadionie Miejskim w Rzeszowie

Bardzo dobry wynik rankingu komentuje administrujące od kwietnia 2017 roku Miejskie Centrum Sportu:

"Cieszy nas fakt, że systematyczna praca pięciu osób odpowiedzialnych za murawę przynosi wymierne efekty czytamy na stronie msc.belchatow.pl. Posiadanie najlepszego jakościowo boiska to dla bełchatowskich greenkeperów priorytet. Szczególnie, że od jakości murawy uzależnione jest bezpieczeństwo gry. Warto podkreślić, że poza boiskiem głównym mają oni pod swą opieką jeszcze trzy trawiaste boiska treningowe, gdzie tak samo zachowywany jest wysoki poziom ich przygotowania.

Teraz przed opiekunami bełchatowskiej murawy najważniejszy okres. Dobrze wykonana praca między rozgrywkami – w przerwie letniej – pozwala liczyć, że w rundzie jesiennej nadchodzącego sezonu piłkarze ponownie będą biegać po najwyższej jakości boisku. Boiska będące pod opieką Miejskiego Centrum Sportu czeka teraz m.in. dosiew trawy, piaskowanie, nawożenie, oprysk oraz aeracja".

Mat. pzp.info.pl/ mcs.belchatow.pl/ własne

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW - KLUB 40


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


GŁÓWNY PATRON MEDIALNY


PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 735253