Menu
Logo
Pge

Powrót Mateusza Szymorka

Powrót Mateusza Szymorka

Drugi wychowanek górniczego klubu wraca na Sportową. Roczny kontrakt z PGE GKS Bełchatów z opcją przedłużenia o kolejny sezon podpisał Mateusz Szymorek. Wcześniej na taki krok zdecydował się Mikołaj Grzelak.

Dla 24-letniego Mateusza jest to zatem powrót po roku „banicji”. W poprzednim sezonie „Szymor” był podstawowym zawodnikiem trzecioligowej Olimpii Zambrów, w barwach której zagrał w 33 meczach (27 pełnych). Z pewnością doświadczenia tam zdobyte pomogą naszemu wychowankowi powalczyć o jak najwięcej występów w zespole Artura Derbina.

Lewy obrońca od dziecka szkolił się w GKS „Bełchatów” S.A. Występował w Młodej Ekstraklasie oraz rezerwach na poziomie III i IV ligi, natomiast debiut przypadł na mecz z Okocimskim Brzesko w 1 lidze (4 sierpnia 2013 r.). Ogółem w pierwszej drużynie, w tym w Ekstraklasie, Szymorek zagrał w 42 spotkaniach.

Mateusz będzie grał ze swoim ulubionym numerem „2”.

- Bardzo się cieszę, że wracam na Sportową i będę miał przyjemność grać dla GKS Bełchatów. Od małego marzyłem o grze w pierwszej drużynie. Ten cel kiedyś się spełnił, ale teraz miałem rok przerwy, tym bardziej jestem zadowolony. Ten rok w Olimpii na pewno dał mi wiele doświadczenia, zagrałem w niemal każdym meczu i doceniłem  przy okazji to, co miałem w Bełchatowie. Straciłem to w kilka dni, kiedy ze mnie zrezygnowano. Teraz wracam i z tym bagażem doświadczeń chcę dać jeszcze więcej tej drużynie niż wcześniej. W Olimpii wywalczyłem sobie miejsce na lewej obronie i na tej pozycji rozegrałem cały sezon i myślę, że zostawiłem pozytywne opinie po sobie, zarówno wśród kolegów jak i kibiców.

Mateusz Szymorek
Urodzony 4 listopada 1993 r. w Bełchatowie
wzrost/waga: 177/ 69

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Ruch Chorzów
Ruch
Chorzów
2019-03-02
17:00
D
Górnik Łęczna
Górnik
Łęczna
2019-03-09
17:00
D
Olimpia Grudziądz
Olimpia
Grudziądz
2019-03-16
17:00
W

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW - KLUB 40


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


GŁÓWNY PATRON MEDIALNY


PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 583637