Czwarty sparing na remis

W czwartym meczu kontrolnym drużyna PGE GKS Bełchatów zremisowała na boisku nr 2 Miejskiego Centrum Sportu z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:1 (0:0). Trener Artur Derbin obserwował dziś siedmiu testowanych zawodników.

W tej grupie było dwóch bramkarzy: Patryk Królczyk i Maciej Wierzbicki, czterech pomocników: Paweł Czajkowski, Mateusz Stryjewski, Przemysław Mizgała i Rafał Parobczyk oraz napastnik Adam Setla.

Spotkanie miało typowo sparingowy przebieg, kiedy szkoleniowcy testują wielu zawodników. Dominowała gra w środku pola a oba zespoły nie dopuszczały rywala w pole bramkowe. W pierwszej połowie tak naprawdę bramkarze mieli po jednej trudnej interwencji.

W drugiej części „Brunatni” nieco przycisnęli i stwarzali więcej zagrożenia pod bramką Lechii. W boczną siatkę uderzył Bartłomiej Bartosiak a testowany Rafał Parobczyk w sytuacji sam na sam z golkiperem powinien lepiej uderzyć a tak piłka minęła bramkę gości. Na kwadrans przed końcem Bartosiak silnie uderzył w polu karnym, bramkarz odbił piłkę do boku a tam dopadł do niej Hubert Berłowski, który wbił futbolówkę do siatki. W doliczonym czasie gry, po wyrzucie z autu i przetransportowaniu piłki na drugą stronę Eryk Rakowski zdecydował się na strzał z woleja a piłka trafiła w poprzeczkę, linię bramkową, ponownie poprzeczkę i wpadła do siatki bełchatowian.

W dzisiejszym spotkaniu nie wystąpili z powodów zdrowotnych Hubert Tylec i Michał Lewandowski. Diagnozowane są urazy Mateusza Stryjewskiego i Marcina Ryszki.

Ostatni sparing drużyna PGE GKS Bełchatów rozegra na wyjeździe w piątek 13 lipca z ŁKS Łódź.

PGE GKS Bełchatów - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1
Hubert Berłowski 75. - Eryk Rakowski 90.+3

PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Patryk Królczyk - Mikołaj Grzelak, Damian Michalski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Paweł Czajkowski, Patryk Rachwał - Mateusz Stolarczyk, Przemysław Mizgała, Mateusz Stryjewski (33. Emile Thiakane) - Adam Setla

II połowa: Maciej Wierzbicki - Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Mariusz Magiera (67. Damian Michalski), Marcin Ryszka (60. Mateusz Szymorek) - Mikołaj Bociek, Bartłomiej Zieliński - Bartłomiej Bartosiak, Rafał Parobczyk, Émile Thiakane - Hubert Berłowski

Lechia Tomaszów Mazowiecki:

I połowa: Piotr Bukowiecki - Kamil Tlaga, Kamil Cyran, Patryk Walasek, Piotr Kornacki - Rafał Nowak, Bartłomiej Cieślik, Artur Golański, Łukasz Bocian, Marcin Mirecki - Bartłomiej Maćczak

II połowa: Jakub Paduch - Patryk Jakubczyk, Bartłomiej Cieślik, Patryk Walasek, Eryk Rakowski - Kacper Przedbora, Maciej Witczak, Itu Nkwana, Łukasz Sapieja, Rafał Nowak - Bartłomiej Maćczak