Bezbramkowy remis w Łodzi

W swoim ostatnim letnim sparingu drużyna PGE GKS Bełchatów zremisowała z beniaminkiem Nice 1 ligi ŁKS Łódź 0:0. Sparing na stadionie przy Al. Unii Lubelskiej w większości rozgrywany był w deszczu.

W dzisiejszym spotkaniu trener Artur Derbin nadal testował i ciężko określić kształt wyjściowej jedenastki na pierwsze ligowe spotkanie. W Łodzi w barwach „Brunatnych” zagrało w sumie 23 zawodników.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy zdecydowanie częściej gościli na naszej połowie i sporadycznie pozwalali „Brunatnym” na rozkręcanie groźniejszych ataków. Ełkaesiacy stwarzali zagrożenie pod bramką Pawła Lenarcika a ten był dziś świetnie dysponowany i nie pozwolił na utratę gola. Z drugiej strony, dopiero w końcowej fazie pierwszej połowy udało się śmielej zaatakować bełchatowianom. Świetną okazję do zdobycia gola zmarnował testowany Adam Setla, któremu piłkę z lewego skrzydła na szósty metr wyłożył Emile Thiakane. Niedługo potem mieliśmy podobna akcję Emile, ale tym razem podanie nie było to tak dobre zagranie.

Po zmianie stron zobaczyliśmy nowy skład, poza Marcinem Grolikiem, który rządził dziś defensywą „Brunatnych” i często ratował przed kłopotami. W tej drugiej połowie to giekaesiacy stworzyli więcej zagrożenia. Najlepszą okazję miał Bartłomiej Bartosiak, który uderzył z kilku metrów w bramkarza. W ostatnich sekundach o gola mógł pokusić się Przemysław Zdybowicz, ale piłka minęła słupek. Do tego sędzia odgwizdał spalonego. Dwa groźne strzały z dystansu oddał także Bartłomiej Zieliński.

Przed kadrą PGE GKS Bełchatów dwa dni wolnego a przed sztabem szkoleniowym decyzje dotyczące zarówno testowanych jak i kształtu wyjściowej jedenastki.

ŁKS Łódź – PGE GKS Bełchatów 0:0

ŁKS Łódź:

25. Michał Kołba - 21. Jan Grzesik, 29. Maksymilian Rozwandowicz, 14. Lukáš Bielák, 8. Kamil Rozmus - 22. Kamil Żylski (55 Mikołaj Maschera), 23. Bartłomiej Kalinkowski (70 Oskar Koprowski), 9. Wojciech Łuczak, 7. Patryk Bryła, 18. Piotr Pyrdoł - 10. Jewhen Radionow.

PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Damian Michalski, Mateusz Szymorek - Mikołaj Bociek, Paweł Czajkowski - Mateusz Stolarczyk, Rafał Parobczyk, Emile Thiakane - Adam Setla

II połowa: Patryk Królczyk - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik (68. Damian Michalski), Mariusz Magiera, Bartosz Biel - Patryk Rachwał, Bartłomiej Zieliński - Bartłomiej Bartosiak, Przemysław Mizgała, Hubert Tylec (84. Konrad Matuszewski) - Hubert Berłowski (84. Przemysław Zdybowicz)