Menu
Logo
Pge

Węglewski: Nasza gra w CLJ U-18 to prestiż

Węglewski: Nasza gra w CLJ U-18 to prestiż

Za 24 godziny młody zespół GKS Bełchatów rozpocznie grę na najwyższym poziomie młodzieżowego futbolu w Polsce. - Nasza obecność w Centralnej Lidze Juniorów U-18 to duży prestiż, ale i możliwość rywalizacji z markami polskiego futbolu - przekonuje opiekun tej grupy, a zarazem dyrektor sportowy PGE GKS, Marcin Węglewski.

W 1. kolejce CLJ U-18 GKS zagra na wyjeździe z Koroną Kielce (sobota, godz. 12:00)

Jaka kadra będzie reprezentowała nasz klub w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18?
- Wielu osobom może się wydawać, że w tych rozgrywkach będzie grał zespół, który wywalczył do nich awansował. Tak niestety nie będzie, a wpływ na to ma decyzja PZPN o obniżeniu wieku juniora na tym poziomie. Tym samym trzonem naszej drużyny będą zawodnicy z rocznika 2001 oraz ośmiu zawodników z rocznika 2000 tj Robert Kowalik, Kuba Kozica, Kamil Pędziwiatr i zgłoszeni do rozgrywek 2 ligowych Przemek Zdybowicz, Konrad Matuszewski, Mieszko Śpiewak, Damian Michalak i bramkarz Krystian Wojtczyk. W grach kontrolnych, które rozegraliśmy, szukałem optymalnego ustawienia dla naszego zespołu. Drużyna grała w ustawienie z czterema starszymi zawodnikami w polu, a także z Krystianem w bramce i resztą zawodników w polu. Do tej pory mocno się zastanawiam, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Chodzi głównie o to aby nie zaszkodzić tym chłopakom, ponieważ aby się rozwijać, muszą grać.

Czeka nas ciekawy sezon w tych rozgrywkach, ponieważ ci chłopcy otrzymają możliwość gry z najlepszymi drużynami w Polsce.
- Patrząc pod kątem klubu i rozwoju naszej młodzieży, obecność w CLJ, możliwość rywalizacji z najlepszymi drużynami futbolu młodzieżowego , to jest zdecydowany plus. Trzeba się z tego cieszyć, że jesteśmy w tak zacnym gronie. Celem samym w sobie będzie chęć zwycięstwa w każdym spotkaniu, to ma wpajane każdy czynny sportowiec. Jako trener chciałbym wiedzieć, dlaczego wygrywamy i dlaczego przegrywamy. Każda kolejka i możliwość gry z tymi przeciwnikami będzie pozytywną lekcją dla tej grupy.

Już na starcie czeka nas bardzo mocne przywitanie z tą ligą. Korona Kielce to półfinalista CLJ U-17 i prawdopodobnie ten rocznik będzie reprezentował klub w U-18. Legia Warszawa znana jest z dobrego szkolenia młodzieży, wysokiej kultury gry. Zawsze w tych rozgrywkach gra o najwyższe trofea . Czeka nas bardzo mocne przetarcie, ale będziemy też mieli ogrom wiedzy, jak ta liga wygląda, jaki jest jej poziom. Każdy będzie się uczył. Trzeba podejść do tego spokojnie i patrzeć na to optymistycznie. A obecność w CLJ to też poniekąd owoc procesu szkolenia młodzieży w naszym klubie, na którego poprawie bardzo mi zależało w momencie rozpoczęcia pracy przy Sportowej.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Ruch Chorzów
Ruch
Chorzów
2019-03-02
17:00
D
Górnik Łęczna
Górnik
Łęczna
2019-03-09
17:00
D
Olimpia Grudziądz
Olimpia
Grudziądz
2019-03-16
17:00
W

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW - KLUB 40


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


GŁÓWNY PATRON MEDIALNY


PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 578829