Menu
Logo
Pge

Międzynarodowy triumf rocznika 2007

Międzynarodowy triumf rocznika 2007

W Międzynarodowym Turnieju "Silesian Cup 2018" poza drużyną GKS Bełchatów 2005 uczestniczył także młodszy rocznik "Brunatnych", a mianowicie 2007. Z tą różnicą, że w tych zmaganiach do półfinału awansowały obie nasze drużyny.

Podobnie jak w przypadku rocznika 2005, również i u młodszych kolegów, rywalizacja polegała na rozegraniu 9 spotkań "każdy z każdym" fazy eliminacyjnej i po niej etap pucharowy. Spotkania trwały 30 minut, w składach 8 + 1, a w każdej drużynie było tylko trzech zawodników na zmiany, więc chłopcy musieli wykazać się wzorową kondycją i odpornością na urazy i upały.

Obydwie nasze drużyny awansowały do półfinałów, w których GKS I pokonał drużynę z Czech Sokol Olśany 5:0 , a GKS II uległ ekipie UKS Piotrcovia Piotrków Tryb. też 0:5. W meczu o III miejsce drużyna z Czech okazała się lepsza od GKS II 3:1 , a w finale GKS I nie dał szans Piotrcovii zwyciężając 4:0 ( 2 gole Tobiasz Mras, po jednym Kaspian Jasiczek i Franek Szymczyk).

Bardzo miła była dekoracja zwycięzców, bo takimi samymi nagrodami nagrodzono zawodników drużyn z m. 1-4, a zawodnicy GKS I wysłuchali z dumą hymnu Polski. Dodatkowo nagrodę za "króla strzelców" turnieju otrzymał Tobiasz Mras (18 goli), a najlepszym bramkarzem uznano Eryka Grzesiaka.

Wzorowo spisali się rodzice, którzy licznie przyjechali na finały, a dodatkowo ubrani byli w barwy górniczego klubu i głośno dopingowali.

Skład GKS I: Eryk Grzesiak - Mateusz Sokołowski, Julian Irzykowski, Damian Wróblewski, Dawid Wolankiewicz - Marcel Sadziński, Bartosz Kwaśnik, Franciszek Szymczyk (2 gole), Kaspian Jasiczek (3 gole), Krzysztof Pazera - Tobiasz Mras i Alan Siwek (9 goli).

Skład GKS II: Mikołaj Gaspar i Jakub Stasiak - Olivier Pasieka, Paweł Witkowski, Kacper Aksman - Tobiasz Stępień, Adrian Małocha, Kornel Mazurek, Bartosz Trzepański, Filip Ślizak, Mateusz Krawiec - Bogdan Gurin-Klupś (9 goli), Jakub Mielczarek (4 gole).

Trener: Mariusz Przybylski
Kierownicy: Dariusz Cienkowski, Dominik Mras

Więcej zdjęć z turnieju możecie znaleźć na facebook’owym profilu GKS Bełchatów rocznik 2007.

Fot. Dariusz Cienkowski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Ruch Chorzów
Ruch
Chorzów
2019-03-02
17:00
D
Górnik Łęczna
Górnik
Łęczna
2019-03-09
17:00
D
Olimpia Grudziądz
Olimpia
Grudziądz
2019-03-16
17:00
W

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW - KLUB 40


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


GŁÓWNY PATRON MEDIALNY


PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 578852