Menu
Logo
Pge

CLJ U-18: Czeka na nich Legia

CLJ U-18: Czeka na nich Legia

Trudny przeciwnik czeka zespół GKS Bełchatów U-18 w drugiej kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Młodzi bełchatowianie udadzą się do Warszawy, gdzie w sobotę zmierzą się z tamtejszą Legią.

Liderem po pierwszej serii gier CLJ U-18 została Escola Varsovia Warszawa, która pokonała Arkę Gdynia 3:0. Nasz najbliższy rywal wygrał z Motorem Lublin 2:0, co zapewne ucieszyło trenera Legii CLJ Marka Saganowskiego. GKS niestety przegrał z Koroną Kielce 0:1 kończąc mecz w dziesiątkę. Była to również pierwsza kolejka nowej Centralnej Ligi Juniorów, która funkcjonuje jako jedna liga z szenastoma zespołami.

- Początkowo uważaliśmy, że te dwie grupy, czyli 32 drużyny w całej Polsce, to odpowiednia liczba na najwyższym szczeblu juniorskim. Po pewnym czasie dostrzegliśmy, że jednak poziom jest rozstrzelony, widoczne są różnice między najlepszymi a najsłabszymi, wyniki były hokejowe, wysokie. A więc stwierdziliśmy, że dla wsparcia rywalizacji należy stworzyć grupę centralną z szesnastoma drużynami, gdzie będą uczestniczyli najlepsi z najlepszych, wyselekcjonowani - tłumaczył w serwisie "Łączy nas piłka" Łukasz Wachowski, dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych w Polskim Związku Piłki Nożnej.

- Nikomu nie trzeba przypominać jaką marką w kraju jest Legia. Niemalże w każdej kategorii wiekowej ten klub walczy o Mistrza Polski. Będzie to ciężki przeciwnik, ale wiem, że nikt z nas nie odpuści i damy z siebie wszystko aby ze stolicy kraju przywieźć komplet oczek - zapewnia przed drugą kolejką gracz GKS U-18 Jakub Kozica cytowany przez www.belsport.pl. Początek sobotniego pojedynku z Legią Warszawa o godz. 14:00.

Fot. Piotr Tokarczyk

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Ruch Chorzów
Ruch
Chorzów
2019-03-02
17:00
D
Górnik Łęczna
Górnik
Łęczna
2019-03-09
17:00
D
Olimpia Grudziądz
Olimpia
Grudziądz
2019-03-16
17:00
W

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW - KLUB 40


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


GŁÓWNY PATRON MEDIALNY


PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 578801