Efektowne zakończenie rundy

Udanie zakończyła rundę jesienną drużyna PGE GKS Bełchatów, która na własnym stadionie pokonała Błękitnych Stargard 3:0 (1:0). Było to ósme zwycięstwo „Brunatnych” w sezonie, którzy już od 540 minut nie stracili w lidze gola!

Początek meczu należał do bełchatowian, kiedy w 8. minucie Patryk Mularczyk uderzył niecelnie z około siódmego metra. Niedługo później Bartosz Biel źle trafił w piłkę w podobnym miejscu. W 17. minucie Marcin Ryszka z trzynastego metra uderzył w światło bramki, ale piłka odbiła się od jednego z rywali. 180 sekund później pierwszy raz zagrozili pewnie dziś interweniującemu Pawłowi Lenarcikowi. W 21. minucie po kontrze Mularczyk uderzył z 21 metrów, ale prosto w bramkarza. Mecz był dość otwarty i żywy a piłka krążyła między pola karnymi. W 29. minucie wynik został otwarty, kiedy „Mular” zagrał ze środka pola do Biela a ten wjechał w pole karne Błękitnych i po serii zwodów uderzył piłkę w „długi” róg a ta po odbiciu się od słupka wpadła do siatki. W ostatnich sekundach pierwszej połowy Biel nieprecyzyjnie podał futbolówkę w kierunku Bartłomieja Bartosiak a ten nie mógł trafić w piłkę.

Po zmianie stron pierwszy kwadrans należał do gości, którzy dwukrotnie oddali zbyt słabe strzały na bramkę bełchatowian, ale za każdym razem Lenarcik był na posterunku. Podobnie jak przy uderzeniu z rzutu wolnego. W 62. minucie Mularczyk dostał piłkę na 12. metrze, ale zamiast podać do lepiej ustawionego Biela, spróbował strzału, ale się pośliznął. Po chwili Bartosiak strzelił w kierunku opuszczonej przez golkipera bramki, ale w ostatniej chwili wybił piłkę obrońca. Przewagę giekaesiaków w tym fragmencie udokumentował Mateusz Szymorek, który dopadł do piłki wybitej przez bramkarza po mocnym strzale Thiakane i wpakował ją z około 13 metrów do siatki. Kwadrans przed końcem meczu Lenarcik wybił mocny strzał rywala nad poprzeczkę. W 77. minucie akcję ofensywna zainicjował Szymorek, które podał na skrzydło do Bartłomieja Bartosiaka, a ten świetnie zacentrował wprost na głowę Biela. Pomocnik nie miał już problemu do wbicia jej głową do bramki. W 80. minucie Piotr Kurbiel z Błękitnych nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką). W 85. minucie w drużynie PGE GKS Bełchatów występowało aż pięciu młodzieżowców, w  tym debiutant Konrad Matuszewski. Chwilę po wejściu na boisko „Bambo” świetnie zagrał do Przemka Zdybowicza, ale bramkarz zdołał poradzić sobie z tą sytuacją. Jeszcze na koniec Lenarcik popisał się obroną po mocnym strzale przeciwnika. Po chwili sędzia zakończył to ciekawe spotkanie a bełchatowianie mogli się cieszyć z udanego zakończenia rundy jesiennej.

Przed „Brunatnymi” teraz cztery mecze z wiosny, a na początek już w sobotę 10 listopada zagrają ze spadkowiczem z 1 ligi, Pogonią Siedlce. Spotkanie to z uwagi na jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, będzie miało wyjątkowy, patriotyczny charakter.

PGE GKS Bełchatów - Błękitni Stargard 3:0
Bartosz Biel 30., 77., Mateusz Szymorek 65.

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 5. Damian Michalski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek - 30. Bartosz Biel (86, 10. Konrad Matuszewski), 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka, 19. Patryk Mularczyk (78, 9. Hubert Tylec), 11. Émile Thiakane (82, 77. Mateusz Stolarczyk) - 7. Bartłomiej Bartosiak (86, 59. Przemysław Zdybowicz)

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 18. Wiktor Patrzykąt (85, 6. Filip Karmański), 2. Patryk Baranowski, 4. Mateusz Ogrodowski (82, 8. Marcin Gawron), 21. Grzegorz Rogala - 16. Błażej Starzycki (77, 24. Wojciech Błyszko), 7. Michał Cywiński, 15. Junpei Shimmura, 23. Mateusz Kwiatkowski, 17. Adrian Kwiatkowski (86, 13. Karol Orłowski) - 9. Piotr Kurbiel

żółte kartki: Bartosiak, Magiera, Czajkowski - Ogrodowski, Kurbiel.
sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).
widzów: 1.140