Drugi remis z siedlczanami

Niedosyt mogą czuć piłkarze, trenerzy i kibice PGE GKS Bełchatów po sobotnim meczu 18. kolejki II ligi z Pogonią Siedlce. Giekaesiacy mieli w tym spotkaniu kilka sytuacji do pokonania bramkarza gości, ale wykorzystali tylko jedną i to dość trudną, z drugiej strony przegrywali 0:1 i zdołali zakończyć spotkanie z punktem.

Spotkanie przy Sportowej przyniosło wiele atrakcji związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak to wyglądało, zobaczycie w obszernej fotorelacji. Wróćmy na razie do meczu.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do „Brunatnych”. Już w 7. minucie Patryk Mularczyk uderzył mocno z dystansu pod poprzeczkę, ale golkiper zdołał wybić piłkę. Po chwili Emile Thiakane zacentrował w pole karne a Damian Michalski tyłem głowy trafił piłką obok słupka. 180 sekund później Mularczyk ponownie z ponad 20 metrów skierował futbolówkę w kierunku światła bramki, ale ta po rykoszecie pofrunęła obok słupka. W 15. minucie znów „Mular” zza pola karnego i bramkarz Pogoni z trudem broni ten strzał. To był okres bardzo dobrej ofensywnej gry nie okraszony jednak golem. Ten powinien wpaść w 39. minucie, kiedy piłka trafiła pod nogi Biela a ten lewą nogą z około 5 metrów nie zdołał wbić jej do siatki. Było tak blisko! Jeszcze w ostatnich sekundach jeden strzał Marcina Ryszki w naszym wykonaniu, ale zbyt lekki.

Po zmianie stron mocniej do przodu ruszyli goście, czego efektem był mimo wszystko zaskakujący gol z 48. minuty, kiedy po silnym zagraniu piłka trafiła na pięty metr do niepilnowanego Adriana Paluchowskiego, który z kolei instynktownie skierował ją do siatki obok bezsilnego Pawła Lenarcika. To była pierwsza stracona ligowa bramka od 588 minut. Już po chwili mogli odpowiedzieć gospodarze, ale Bartosiak w polu karnym minął się z piłką mniej więcej na wysokości jego głowy. Z czasem rosła przewaga bełchatowian, którzy dążyli do wyrównania, ale także widzieliśmy kontry siedlczan. Z naszej strony spore zagrożenie sprawiały dośrodkowania z rzutów rożnych. W 65. minucie to jednak Pogoń mogła podwyższyć, na szczęście po strzale z ostrego kąta piłka pofrunęła obok słupka „Lentiego”. W 69. a potem 72. minucie najpierw Biel za bardzo podszedł pod piłkę ze strzałem a potem Thiakane głową uderzył niewysoko nad bramką. Wreszcie na kwadrans przed końcem Bartosiak zacentrował z rzutu rożnego a Biel z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki. Była to dziewiąta asysta „Bartasa” i szósty gol „Bielika”. Mecz do końca wzbudzał emocje, bo zarówno goście nie rezygnowali ze zdobycia gola, jak i gospodarze niesieni dopingiem oddali kilka strzałów, które najczęściej były blokowane. Gdyby ten mecz potrwał dłużej… Zabrakło dziś jednak skuteczności, choć na pewno nie zabrakło determinacji. To drugi remis z Pogonią w bieżącym sezonie.

Za tydzień giekaesiacy udadzą się na wyjazdowe spotkanie z Siarką Tarnobrzeg. Będzie to już druga „wiosenna” kolejka.

PGE GKS Bełchatów - Pogoń Siedlce 1:1
Bartosz Biel 74. - Adrian Paluchowski 48.

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 5. Damian Michalski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek - 30. Bartosz Biel, 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka, 19. Patryk Mularczyk (86, 9. Hubert Tylec), 11. Émile Thiakane - 7. Bartłomiej Bartosiak

Pogoń: 95. Piotr Smołuch - 92. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 8. Tomasz Margol, 11. Dariusz Brągiel - 17. Mateusz Bochnak, 23. Damian Mosiejko, 16. Bartosz Wiktoruk (90, 5. Sebastian Krawczyk), 18. Andrzej Rybski (90, 10. Lucas Guedes), 6. Adam Mójta (68, 7. Paweł Garyga) - 87. Adrian Paluchowski (81, 20. Kamil Walków).

żółte kartki: Biel - Pazio.
Sędziował: Piotr Łęgosz
widzów: 1.863