Menu
Logo
Pge

Rewanż Skry na "Brunatnych"

Rewanż Skry na "Brunatnych"

Ostatni mecz w 2018 roku zakończył się dość niespodziewaną porażką PGE GKS Bełchatów ze Skrą Częstochowa 0:1. „Brunatni” stali się zatem kolejną „ofiarą” nietypowego obiektu, choć z przebiegu spotkania nie zasłużyli na przegraną.

Pierwsze zagrożenie z naszej strony miało miejsce w 13. minucie, kiedy po centrze z prawej strony Bartłomiej Bartosiak minął się z piłką. Sześćdziesiąt sekund później Patryk Mularczyk sprawdził z dystansu bramkarza gospodarzy, ale ten wybił futbolówkę z „okienka”. W 25. i 27. minucie  to „Skrzacy” zagrozili naszej bramce, ale najpierw obronił strzał Paweł Lenarcik a później futbolówka pofrunęła obok słupka. Po pół godzinie meczu „Mular” oddał ostry strzał z osiemnastu metrów, ale piłka wpadła w ręce bramkarza. Więcej ciekawego się w tej części nie wydarzyło.

Po zmianie stron zaczęliśmy szybko od strzału Bartosiaka z dystansu obok słupka. W 53. minucie Emile Thiakane głową skierował piłkę wprost w ręce golkipera Skry. 180 sekund później po centrze Mikołaja Grzelaka Damian Michalski uderzył mocno głową obok lewego słupka. Przewaga bełchatowian zaczęła rosnąć, gra zaczęła być płynniejsza, ale z dośrodkowań nie wynikało zagrożenie. W 76. minucie Marcin Sierczyński dośrodkował na głowę Bartosza Biela, ale ten skierował piłkę obok słupka. Gdy zaczęło coraz lepiej to wyglądać, podanie z prawego skrzydła na gola na 1:0 dla Skry zamienił Piotr Nocoń, który wpakował z bliska piłkę do siatki. Wspierani przez blisko dwustuosobową grupę kibiców „Brunatni” dążyli do wyrównania, ale najpierw piłka po uderzeniu z około 20 metrów Bartosiaka przeleciała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką a po chwili Thiakane zagrał ładnie na głowę Mularczyka, ale piłka ponownie przeleciała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką.

Jutro drużyna PGE GKS Bełchatów rozpocznie przerwę urlopową, z której wróci 8 stycznia, kiedy rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej.

Skra Częstochowa - PGE GKS Bełchatów 1:0
Piotr Nocoń 78.

Skra: 12. Łukasz Krzczuk - 20. Wojciech Jurek, 21. Adrian Błaszkiewicz, 27. Mariusz Holik, 19. Bartosz Skowron - 17. Krzysztof Napora, 5. Kamil Zalewski, 26. Adam Olejnik, 7. Piotr Nocoń, 28. Michał Kieca - 30. Sebastian Siwek (70, 22. Maciej Buławski).

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 5. Damian Michalski, 21. Mariusz Magiera, 16. Mikołaj Grzelak - 30. Bartosz Biel (90, 9. Hubert Tylec), 8. Paweł Czajkowski (83, 59. Przemysław Zdybowicz), 17. Marcin Ryszka, 19. Patryk Mularczyk, 11. Émile Thiakane - 7. Bartłomiej Bartosiak.

żółta kartka: Michalski.

sędziował: Jacek Lis (Katowice).

Fot. Adrian Mielczarski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Ruch Chorzów
Ruch
Chorzów
2019-03-02
00:00
D
Górnik Łęczna
Górnik
Łęczna
2019-03-09
00:00
D

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW - KLUB 40


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


GŁÓWNY PATRON MEDIALNY


PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 479619