Drugie wiosenne zwycięstwo!

Drugi mecz wiosny i drugie zwycięstwo PGE GKS Bełchatów! Tym razem „Brunatni” pokonali 2:0 (2:0) Górnik Łęczna i wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli II ligi.

Spotkanie rozpoczęło się od niecelnego uderzenia głową Marcina Grolika. W kolejnych minutach Górnik był częściej przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Bardzo czujnie w defensywie grali bełchatowianie. W 33. minucie jeden z rywali zaatakował bezpardonowo Marcina Ryszkę, przez co nasz młodzieżowiec musiał w przerwie opuścić boisku. „Rycha” wkrótce przejdzie diagnostykę stopy. W 36. minucie nikt z Górnika nie dopadł do podania wzdłuż bramki i była do najpoważniejsza sytuacja ze strony łęcznian. Końcówka pierwszej połowy do dwa ciosy wyprowadzone przez bełchatowian. Najpierw podanie Bartłomieja Bartosiaka dość dziwnym uderzeniem na gola zamienił Patryk Mularczyk a drużyna mogła zaprezentować „kołyskę” dla urodzonej dziś Julii Bartosiak. Szczęśliwy tata w 43. minucie zbyt lekko uderzył po koźle piłkę głową i ta padła łupem bramkarza. Tuż przed ostatnim gwizdkiem „Mular” świetnie podał z prawej strony pola karnego do Emile Thiakane a ten nie miał problemu z wbiciem futbolówki do siatki.

Druga część spotkania w wykonaniu giekaesiaków mogła się jeszcze bardziej podobać , ponieważ ekipa Artura Derbina stworzyła sporo zagrożenia pod bramką Patryka Rojka. W 58. minucie Bartosiak uderzył z dystansu obok lewego słupka. Pięć minut później Bartosz Biel po dynamicznej akcji z ośmiu metrów trafił w boczną siatkę. 120 sekund później Biel po podaniu Thiakane trafia w obrońcę. Od 67. minuty goście grali w osłabieniu po drugiej żółtej a w konsekwencji czerwonej kartce Marcina Pigiela. 74. minuta to ładny strzał z dystansu Mularczyka około metra nad poprzeczką. Trzy minuty później mogła być bramka kontaktowa, ale Paweł Lenarcik sparował piłkę na słupek. W 83. minucie „Bielu” ponownie z bliskiej odległości trafił w obrońcę. Po tej sytuacji nad stadionem przeszła deszczowa nawałnica. Wynik spotkania już się nie zmienił a jedenaste zwycięstwo PGE GKS Bełchatów mogli oklaskiwać m.in. Prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak i Prezes OZPN Stanisław Sipa.

W następną niedzielę o godz. 18 w Grudziądzu zmierzymy się z miejscową Olimpią.

PGE GKS Bełchatów - Górnik Łęczna 2:0
Patryk Mularczyk 38., Émile Thiakane 45.

PGE GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 16. Mikołaj Grzelak - 14. Bartosz Biel (90, 9. Hubert Tylec), 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka (46, 59. Przemysław Zdybowicz), 19. Patryk Mularczyk, 11. Émile Thiakane - 7. Bartłomiej Bartosiak (80, 4. Mikołaj Bociek)

Górnik Łęczna: 1. Patryk Rojek - 4. Maciej Orłowski (77, 93. Dawid Dzięgielewski), 31. Donatas Nakrošius, 57. Ołeh Borodaj, 17. Marcin Pigiel - 87. Jakub Kowalski, 14. Adrian Łuszkiewicz, 6. Paweł Sasin, 70. Mateusz Cetnarski, 19. Filip Szewczyk (56, 3. Szymon Klepacki) - 9. Aron Stasiak (71, 10. Krystian Wójcik)

żółte kartki: Lenarcik, Sierczyński - Borodaj, Pigiel.
czerwona kartka: Marcin Pigiel (67. minuta, Górnik, za drugą żółtą).
Sędzia: Jacek Lis (Ruda Śląska)
widzów: 1.510