CLJ U-18: Pierwsza wiosenna porażka

W meczu 21. kolejki Centralnej Ligi Juniorów drużyna PGE GKS Bełchatów przegrała na boisku nr 2 MCS z faworyzowanym Zagłębiem Lubin 0:2 (0:0). Była to pierwsza porażka "Brunatnych" w 2019 roku.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się goście, którzy częściej przebywali na naszej połowie i stwarzali więcej sytuacji, w tym strzał w poprzeczkę, ale to giekaesiacy mogli schodzić na przerwę z prowadzeniem, gdyby Damian Warnecki nie przegrał pojedynku sam na sam z bardzo dobrze broniącym dziś Czajorem z Zagłębia.

Po zmianie stron do ataku śmielej ruszyli goście i w po pięciu minutach pokonali mającego dziś sporo pracy Kewina Komara. Ta bramka nie podłamała bełchatowian, którzy zaczęli uzyskiwać przewagę i oddawać w końcu strzały na bramkę i byli bliscy wyrównania, choćby po uderzeniu Damiana Michalaka. Niestety na dziesięć minut przed końcem jeden z wypadów lubinian zakończył się trafieniem tuż obok słupka naszej bramki a próby zdobycia kontaktowego gola nie przyniosły efektu.

Za tydzień w meczu "o sześć punktów" GKS zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

PGE GKS Bełchatów – Zagłębie Lubin 0:2 (0:0)
Zynek 50., 80.

Skład PGE GKS: Kewin Komar – Jakub Sionkowski, Jakub Kozica, Szymon Jędraszek (70. Bartosz Łudczak), Igor Miller – Robert Kowalik (kpt), Damian Michalak – Konrad Matuszewski (57. Daniel Chwałowski), Bartłomiej Lisowski (50. Kacper Grzela), Piotr Mielczarek – Damian Warnecki (80. Olaf Hajdasz)