Wyjazdy wciąż nie służą

Czwarty z rzędu wyjazdowy mecz bez wygranej zaliczyła w sobotę drużyna PGE GKS Bełchatów, która w ramach 28. kolejki II ligi uległa w Boguchwale Stali Stalowa Wola 0:1 (0:0). Jedyny gol spotkania padł w 82 minucie.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy mogli jeszcze w przypadku zwycięstwa myśleć po cichu o włączeniu się do walki o pierwszą trójkę. W 5. minucie Grzegorz Janiszewski posłał piłkę minimalnie obok słupka Pawła Lenarcika. Stal miała większe posiadanie piłki, ale nic z tego nie wynikało. W 18. minucie drgnęło po naszej stronie, kiedy to Paweł Czajkowski z piątego metra uderzył piłkę w prawy słupek bramki „Stalówki”! 120 sekund później przewagę „Brunatnych” mógł udokumentować Damian Michalski, ale jego silny strzał z kozłem z trzynastego metra wybronił Krystian Kalinowski. Dziewięć minut później „Micha” tyłem głowy posłał futbolówkę nad poprzeczkę. W minucie czterdziestej Michał Mistrzyk lekkim strzałem głową sprawdził czujność Lenarcika. Pierwsza połowa bez goli, z przewagą walki o każdą piłkę i solidną grą w defensywie z obu stron.

Po zmianie stron pierwszy zaatakował GKS, kiedy Michalski po rzucie rożnym głową posłał piłkę obok słupka. W 51. minucie na prowadzenie mogli wyjść gospodarze, ale Przemysław Zdybowicz wybił piłkę z linii bramkowej ratując swój zespół. 57. minuta to z kolei groźny strzał Piotra Mrozińskiego z trzynastego metra obok prawego słupka bramki „Lentiego”. Po kilku chwilach w polu karnym Stali zrobiło się gorąco, bo Emile Thiakane uderzył piłkę głową a z linii bramkowej wybił ją zawodnik gospodarzy! Dziesięć minut później zza pola karnego w swoim stylu uderzył Bartłomiej Bartosiak, ale futbolówka wylądowała na poprzeczce! W 79. minucie „Bartas” ponownie z dystansu kropnął obok lewego słupka. 82. minuta okazała się decydująca dla losów spotkania. Z prawego skrzydła na „długi” słupek dośrodkował Adam Waszkiewicz a futbolówkę w przeciwległym rogu bramki „Lentiego” umieścił Michał Mistrzyk. Giekaesiacy, pomimo dokonanych zmian ofensywnych, nie potrafili sforsować do końca meczu obrony Stali a w doliczonym czasie gry Lenarcik wygrał jeszcze pojedynek sam na sam z Sebastianem Łętochą.

Po tej porażce „Brunatni” spadli na 5. miejsce w tabeli a do trzeciego miejsca nadal tracą tylko dwa punkty. Za tydzień, w Wielką Sobotę o godz. 17:00, na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej nasza drużyna zmierzy się z walczącym o utrzymanie Gryfem Wejherowo.

Stal Stalowa Wola – PGE GKS Bełchatów 1:0
Michał Mistrzyk 82.

Stal: 1. Krystian Kalinowski - 2. Adam Waszkiewicz, 21. Szymon Jarosz, 26. Grzegorz Janiszewski, 16. Bartosz Sobotka - 20. Szymon Jopek, 13. Przemysław Stelmach, 5. Łukasz Pietras (72, 6. Michał Trąbka), 10. Piotr Mroziński, 11. Michał Mistrzyk (90, 9. Michał Kitliński) - 8. Robert Dadok (78, 19. Sebastian Łętocha)

PGE GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 16. Mikołaj Grzelak, 5. Damian Michalski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek - 8. Paweł Czajkowski (87, 13. Artur Golański), 17. Marcin Ryszka - 7. Bartłomiej Bartosiak, 19. Patryk Mularczyk, 11. Émile Thiakane (82, 9. Hubert Tylec) - 59. Przemysław Zdybowicz (60, 14. Bartosz Biel)

żółte kartki: Pietras, Jarosz - Magiera, Czajkowski, Thiakane