Wielkie zwycięstwo "Brunatnych"!

W ostatnim meczu na stadionie przy Sportowej drużyna PGE GKS Bełchatów pokonała bezpośredniego rywala do awansu do I ligi Widzew Łódź 3:1 (1:1) i wciąż pozostaje w grze. Kapitalne wejście zaliczył Bartłomiej Bartosiak, który zdobył dwa decydujące gole.

Spotkanie lepiej rozpoczęli bełchatowianie. W 11. minucie Damian Michalski dopadł do piłki w polu karnym, ale uderzył nad poprzeczką. W odpowiedzi po strzale widzewiaka futbolówka pofrunęła obok słupka. Po kwadransie bełchatowianie objęli prowadzenie, kiedy Przemysław Zdybowicz zgrał głową do Pawła Czajkowskiego a ten z bliska wbił futbolówkę do siatki! W 22. minucie Patryk Mularczyk znalazł się w świetnej sytuacji, ale jego strzał w „szesnastce” został zblokowany. Po chwili Paweł Lenarcik w świetny sposób obronił strzał łodzianina! Przewaga widzewiaków zaczęła być odczuwalna i w końcu została zamieniona na gola głową Daniela Mąki. 180 sekund później Damian Michalski głową posłał piłkę nad poprzeczką. W 41. minucie kontra łodzian 2 na 1 mogła się skończyć golem dla gości, ale piłka po strzale widzewiaka poszybowała obok słupka. Jeszcze przed przerwą Zdybowicz próbował lobować Wolańskiego, ale bez efektu.

Po zmianie stron pierwsi ponownie zaatakowali giekaesiacy. Po świetnym podaniu Patryka Mularczyka sam na sam z bramkarzem znalazł się Zdybowicz, ale przegrał pojedynkiem z golkiperem RTS. W 61. minucie Artur Golański po krótkim rajdzie uderzył z dystansu nad poprzeczkę Widzewa. W 66. minucie na boisku pojawił się Bartłomiej Bartosiak. Jak się okazało, trener Artur Derbin miał „nosa”, bo niedługo później wykorzystał podanie Mularczyka i pod ramieniem Wolańskiego wbił piłkę do siatki. Dwie minuty później piłka wpadła do siatki „Brunatnych”, ale wcześniej został odgwizdany faul. W 85. minucie wynik meczu ustalił „Bartas”, który huknął w prawy róg z pola karnego.

Za tydzień bełchatowianie zagrają ostatnie spotkanie sezonu z Błękitnymi Stargard. Zwycięstwo w tym spotkaniu da pewny awans do Fortuna I ligi.

PGE GKS Bełchatów - Widzew Łódź 3:1

Paweł Czajkowski 15., Bartłomiej Bartosiak 68., 85. - Daniel Mąka 29.

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 16. Mikołaj Grzelak, 3. Marcin Grolik, 5. Damian Michalski, 2. Mateusz Szymorek - 14. Bartosz Biel (79, 9. Hubert Tylec), 8. Paweł Czajkowski, 13. Artur Golański, 19. Patryk Mularczyk, 15. Wiktor Putin (90, 20. Patryk Rachwał) - 59. Przemysław Zdybowicz (66, 7. Bartłomiej Bartosiak).

Widzew: 21. Patryk Wolański - 28. Marcin Kozłowski (76, 4. Maciej Kazimierowicz), 95. Sebastian Zieleniecki, 27. Daniel Tanżyna, 22. Marcel Pięczek - 7. Mateusz Michalski, 14. Dario Krišto, 5. K?hei Kat? (56, 29. Michael Ameyaw), 8. Adam Radwański (87, 77. Konrad Gutowski), 18. Daniel Mąka (69, 19. Przemysław Banaszak) - 23. Rafał Wolsztyński.

żółte kartki: Biel, Michalski - Kozłowski, Tanżyna, Krišto, Kazimierowicz.

sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

widzów: 3.154