Statystyczne podsumowanie sezonu

Czas na statystyczne podsumowanie sezonu 2018/19 w wykonaniu pierwszej drużyny PGE GKS Bełchatów na boiskach II ligi oraz w Pucharze Polski. Sezon został zakończony awansem do Fortuna 1 Ligi.

II liga

„Brunatni” zajęli z 58 punktami 3. miejsce w tabeli II ligi. Na tę zdobycz punktową złożyło się 16 zwycięstw i 12 remisów (pamiętajmy o dwóch ujemnych punktach). We wszystkich spotkaniach bełchatowianie zdobyli 41 goli i stracili tylko 22 bramki (najlepsza defensywa w lidze). Paweł Lenarcik aż 18 razy kończył mecz z czystym kontem.

Giekaesiakom bardziej sprzyjał własny stadion, na którym zdobyli aż 40 punktów ze stosunkiem bramek 31-10 i tylko jedną porażką. Wyjazdy to z kolei 20 „oczek” i bramki 10-12.

W 22 meczach do przerwy był remis (18 po 0:0), w dziewięciu prowadziliśmy a w trzech przegrywaliśmy.

Program Pro Junior System:

PGE GKS Bełchatów z 15.621 punktami zajął 2. miejsce, ale z uwagi na spadek pierwszego Rozwoju Katowice, otrzyma główną nagrodę.

Puchar Polski

W „Pucharze Tysiąca Drużyn” drużyna PGE GKS Bełchatów rozegrała dwa mecze z drużynami z wyższych klas rozgrywkowych.

1:1 - 5 razy

Drużyna ma na koncie 42 zdobyte gole (1,16 gola na mecz) i 24 stracone (0,66 na mecz).

rzut karny: 4

W rozgrywkach ligowych i pucharowych przynajmniej jedną minutę zaliczyło w składzie PGE GKS Bełchatów 23 zawodników, w tym sześciu młodzieżowców i aż jedenastu wychowanków. Dziesięciu piłkarzy zadebiutowało w pierwszym zespole „Brunatnych” w meczu na poziomie centralnym.

Z 35.941 minut, jakie spędzili na boisku wszyscy zawodnicy, 9.540 to czas samych młodzieżowców.