Zwycięstwo na starcie ligi

Nie było łatwo, ale drużyna PGE GKS Bełchatów pokonała swojego pierwszego rywala w nowym sezonie ligowym. Po dwóch trafieniach pozyskanego w poniedziałek Marcina Krzywickiego "Brunatni" wygrali z Olimpią Zambrów 2:0 (0:0).

Spotkanie 1. kolejki 2 ligi z Olimpią nie przyniosło w pierwszej połowie wielu emocji, a zawodnicy obu ekip nie stwarzali groźnych sytuacji pod bramką rywala. Z tej części gry zapamiętać możemy przede wszystkim strzał nad poprzeczką Konrada Andrzejczaka. Poza tym dominowała walka w środku pola.

Po zmianie stron obraz gry nie ulagał zmianie do momentu wejścia na boisko Marcina Krzywickiego, który już po dwóch minutach mógł pokonac bramkarza Olimpii. W 64. minucie nastąpiła zmiana w naszym zespole, kiedy Adriana Klepczyńskiego zastąpił Krzysztof Michalak. Cztery minuty później zgromadzona przy Sportowej publiczność mogła wreszcie wybuchnąć radością. Potężny strzał zza pola bramkowego Marcina Grolika wybronił jeszcze Humerski, ale przy dobitce Marcina Krzywickiego nie miał już szans. Debiut i od razu pierwszy gol "Krzywego". Ale to nie koniec"wejścia smoka". W 71. minucie po centrze Patryka Rachwała gola głową zdobył ponownie dwumetrowy napastnik i stało się niemal pewne, że bełchatowianie wygrają pierwszą konfrontację sezonu. W końcówce spotkania na murawie GIEKSA Areny zameldowali się jeszcze dwaj młodzieżowcy, Albin Maciejewski Maciej Łabędzki a szanse na podwyższenie prowadzenia mieli jeszcze Andrzejczak i Krzywicki.

Spotkanie z rywalem przeżywającym swoje kłopoty przyniosło trzy punkty, ale także spory materiał do analizy. Nasz zespół musi grać lepiej, aby regularnie punktować. Potrzeba też czasu i cierpliwości, by ta drużyna nabierała kształtu. Kolejny rywal, czyli Kotwica Kołobrzeg, to trudniejsza przeszkoda.

PGE GKS Bełchatów - Olimpia Zambrów 2:0
Marcin Krzywicki 68., 71.

PGE GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 22. Robert Pisarczuk, 3. Marcin Grolik, 14. Adrian Klepczyński (64, 15. Krzysztof Michalak), 2. Mateusz Szymorek - 18. Konrad Andrzejczak (89, 19. Maciej Łabędzki), 20. Patryk Rachwał, 5. Artur Lenartowski, 6. Szymon Zgarda (57, 26. Marcin Krzywicki), 16. Aghwan Papikjan - 10. Dawid Flaszka (79, 11. Albin Maciejewski).

Olimpia Zambrów: 1. Maciej Humerski - 2. Marcin Byszewski, 7. Michał Kuczałek, 5. Mariusz Gogol, 4. Hubert Kotus (73, 3. Rafał Włodarczyk) - 11. Karol Buzun (76, 25. Jakub Bach), 10. Daniel Michałowski (46, 20. Łukasz Grzybowski), 21. Bartosz Osoliński, 8. Paweł Broniszewski, 6. Bartosz Biel (60, 13. Jakub Cesarek) - 19. Sebastian Szerszeń.

żółte kartki: Michałowski, Gogol.

sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).
widzów: 1.342