IV liga: Bramki zmienników

W meczu 4. kolejki IV ligi łódzkiej drużyna PGE GKS II Bełchatów zremisowała na własnym boisku z Nerem Poddębice 3:3 (1:2). Debiutanckie bramki zdobyli dziś 16-letni Przemysław Zdybowicz i blisko 19-letni Dawid Miedwiediew.

Mecz miał dość szalony przebieg. Już od 23. minuty goście grali w dziesięciu po wątpliwej czerwonej kartce dla Adriana Filipiaka. Ta sytuacja nie zdeprymowała piłkarzy Neru, którzy w pierwszej połowie strzelili dwie bramki, w tym jedną z rzutu karnego.

O wiele lepiej gra naszego młodego zespołu wyglądała po przerwie. Niedługo po wejściu na boisko kontaktowego gola strzałem głową zdobył wspomniany Zdybowicz. W 64. minucie poddębiczanie strzelili na 3:1. To nie zdeprymowało „Brunatnych”, którzy zdołali odrobić straty i zdobyć punkt. Oba gole zdobył Miedwiediew, który najpierw ładnie uderzył z woleja (asysta Łabędzkiego) a w doliczonym czasie gry najlepiej zachował się w zamieszaniu w polu karnym i wbił piłkę do siatki.

PGE GKS II Bełchatów – Ner Poddębice 3:3
Przemysław Zdybowicz 54., Dawid Miedwiediew 71., 90.+4

Skład GKS II: Dawid Kuźma - Mateusz Orski, Grzegorz Kowalski, Damian Michalski (61. Dawid Miedwiediew), Marcin Szóstakiewicz - Michał Lewandowski (52. Przemysław Zdybowicz), Kacper Szafrański - Bartłomiej Bartosiak (64. Hubert Berłowski), Kacper Banasiak, Piotr Góralczyk - Maciej Łabędzki (78. Wojciech Byszewski)