Skontrowani

Skontrowani

W meczu 10. kolejki 2 ligi drużyna PGE GKS Bełchatów uległa na własnym stadionie Gryfowi Wejherowo 2:3 (0:1). Wszystkie bramki dla gości padły po indywidualnych błędach bełchatowian i kontratakach zespołu Mariusza Pawlaka. Giekaesiacy nie potrafili przebić się dziś przez defensywnie ustawionego rywala a zryw w ostatnich minutach i gole zmienników nie dały nam ani jednego punktu.

Pierwsi strzelecką sytuację w tym spotkaniu stworzyli bełchatowianie. W 24. minucie Albin Maciejewski idealnie dograł piłkę do Dawida Dzięgielewskiego. Ten jednak minimalnie spóźnił się ze strzałem i został uprzedzony przez obrońców, którzy wybili piłkę na rzut rożny. Kwadrans później błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Adrian Klimczak, który przejął futbolówkę na połowie PGE GKS i mierzonym strzałem pokonał Pawła Lenarcika.

Po zmianie stron bełchatowianie dostali dwa ciosy po których przegrywali 0:3. Najpierw Lenarcika pokonał Daniel Ciechański, a chwilę później na 3:0 podwyższył Robert Chwastek. Sygnał do odrabiania strat dał wprowadzony na ostatnie pół godziny Marcin Krzywicki. To on w 66. minucie strzelił gola na 1:3. W doliczonym czasie gry do bramki trafił jeszcze Szymon Zgarda, ale to wszystko na co stać było bełchatowian.

PGE GKS Bełchatów - Gryf Wejherowo 2:3
Marcin Krzywicki 69., Szymon Zgarda 90. - Adrian Klimczak 38., Daniel Ciechański 55., Robert Chwastek 58.

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 22. Robert Pisarczuk, 3. Marcin Grolik, 14. Adrian Klepczyński, 2. Mateusz Szymorek - 11. Albin Maciejewski, 20. Patryk Rachwał, 5. Artur Lenartowski (61, 6. Szymon Zgarda), 10. Dawid Flaszka (70, 19. Maciej Łabędzki), 7. Bartłomiej Bartosiak (46, 18. Konrad Andrzejczak) - 27. Dawid Dzięgielewski (61, 26. Marcin Krzywicki).

Gryf: 1. Dawid Leleń - 20. Przemysław Mońka, 5. Adrian Bednarski (45, 22. Piotr Łysiak), 13. Paweł Brzuzy, 17. Maciej Dampc - 8. Robert Chwastek, 15. Piotr Kołc, 6. Łukasz Nadolski, 21. Paweł Czychowski (64, 16. Przemysław Czerwiński), 19. Adrian Klimczak (90, 11. Mateusz Goerke) - 14. Daniel Ciechański (82, 10. Jacek Wicon).

żółte kartki: Flaszka - Czerwiński.

sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).
widzów: 1.290

Relacja: lodzkifutbol.pl/ własna