Druga sparingowa wygrana (relacja)

W trzecim zimowym sparingu drużyna PGE GKS Bełchatów wygrała na wyjeździe z trzecioligową Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:1 (1:1).

Spotkanie na płycie ze sztuczną nawierzchnią lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wykorzystali fakt, że sędzia nie odgwizdał faulu na Szymonie Zgardzie w środku pola i wyprowadzili skuteczną kontrę. Następne minuty to przewaga Lechii, tymczasem bełchatowianie zaliczali straty i brakowało płynności w grze. To jednak nie trwało długo. W przeciągu kilku minut Dawid Dzięgielewski najpierw uderzył piłkę nad bramkarzem, ale tę sprzed pustej bramki wybił obrońca a po chwili ładnie podał ze skrzydła do wbiegającego Adama Nowaka, ale testowany pomocnik minął się z futbolówką o centymetry.

W 23. minucie padło wyrównanie, kiedy to z lewego skrzydła piłkę płasko dośrodkował Krzysztof Michalak a nowy napastnik „Brunatnych” Daniel Ciechański z bliska pokonał bramkarza Lechii. 120 sekund później „Ciechan” uderzył z 18 metrów wprost w bramkarza, po chwili także z dystansu spróbował Dawid Flaszka, ale piłka pofrunęła nad spojeniem. W 30. minucie Ciechański zabrał się w długi rajd z lewej stromy boiska i strzelił, ale tomaszowski golkiper nie miał problemów z obroną.

Druga część spotkania to już ośmiu nowych zawodników PGE GKS Bełchatów (na boisku zostali Piotr Witasik, Dawid Flaszka i Adam Nowak). Giekaesiacy już na początku wyprowadzili zabójcze ciosy. Najpierw Paweł Zięba płasko zacentrował z prawej pomocy do Marcina Krzywickiego a nasz napastnik pokonał bramkarza. Minutę później asystą ze środka pola popisał się Konrad Andrzejczak, dzięki czemu Adam Nowak mógł podwyższyć wynik na 3:1.

W 53. minucie bombę pod poprzeczkę posłał Krzywicki, ale bramkarz z wielkim trudem odbił ją w pole. W 63. minucie Nowak podał w polu karnym do Andrzejczaka, ale pomimo dogodnej sytuacji młody pomocnik nie zaliczył gola. Kilkanaście sekund później boisko z powodu urazu zszedł Paweł Lenarcik – na boisko wrócił więc Daniel Niźnik. 70. minuta to rajd Zięby i piłka posłana z bardzo ostrego kąta wzdłuż linii bramkowej. Było blisko! W ostatnich sekundach czwartą bramkę dla bełchatowian zdobył Krzywicki, ale nie uznał jej sędzia, choć wydaje się, że podawał obrońca Lechii.

Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 PGE GKS Bełchatów
Kamil Lewiński 5. - Daniel Ciechański 23., Marcin Krzywicki 48., Adam Nowak 49.