Pierwsza zimowa przegrana

W rozegranym na boisku przy ul. Minerskiej w Łodzi meczu kontrolnym drużyna PGE GKS Bełchatów uległa liderowi III ligi ŁKS Łódź 1:2 (0:0).

Pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji, gra toczyła się głównie w środku boiska i oba zespoły miały problemy z przedostawaniem się w pole karne rywala. Pierwsi sytuację stworzyli ełkaesiacy, kiedy to piłka trafiła w słupek. W 36. minucie groźnie odpowiedzieli bełchatowanie, ale będący sam przed bramkarzem Daniel Ciechański huknął potężnie pod poprzeczkę w taki sposób, że golkiper ŁKS mógl popisać się ładną paradą.

Na drugą połowę wyszła mocno zmieniona jedenastka. Wśród nowych zawodników był Marcin Krzywicki, który groźnie uderzył piłkę z około czternastu metrów tuż obok słupka bramki ŁKS-u a w 72. miucie tuż po wznowieniu gry ze środka boiska popisał się kapitalnym lobem "za kołnierz" łódzkiego golkipera. Był to jednak gol na 1:2, bo wcześniej gospodarze zdobyli dwie bramki. Najpierw o strzale z rzutu wolnego futbolówka odbiła się od jednego z naszych obrońców i całkowicie zmyliła Daniela Niźnika. Osiem minut później nasz młody bramkarz popełnił błąd przy wyprowadzeniu piłki, co bezlitośnie wykorzystał Patryk Szymański. Po golu "Krzywego" bełchatowianie zaczęli grać lepiej, swoją sytuację miał chociażby Marcin Grolik, ale wynik już się nie zmienił.

W dzisiejszym sparingu w barwach „Brunatnych” testowani byli obrońca Fabian Klama i pomocnik Adrian Krysian, zabrakło natomiast siedmiu zawodników: Aghvana Papikyana, Pawła Lenarcika, Szymona Zgardy i Przemysława Zdybowicza oraz Dawida Flaszki, Albina Maciejewskiego i Damiana Michalskiego, którzy zagrali w sparingu rezerw PGE GKS ze Zjednoczonymi Gmina Bełchatów.

ŁKS Łódź - PGE GKS Bełchatów 2:1
Maksymilian Rozwandowicz 63., Patryk Szymański 71. – Marcin Krzywicki 72.

Skład PGE GKS Bełchatów:

I połowa:

Kamil Bruchajzer – Fabian Klama, Marcin Grolik, Piotr Witasik, Krzysztof Michalak – Patryk Rachwał, Artur Lenartowski – Robert Pisarczuk, Adrian Krysian, Bartłomiej Bartosiak – Daniel Ciechański

II połowa:

Kamil Bruchajzer (61. Daniel Niźnik) – Mikołaj Bociek, Marcin Grolik, Adrian Klepczyński, Mateusz Szymorek – Patryk Rachwał (60. Marcin Ryszka), Artur Lenartowski – Paweł Zięba, Marcin Krzywicki, Konrad Andrzejczak – Dawid Dzięgielewski

Skład ŁKS Łódź:

Przemysław Kazimierczak – Paweł Pyciak, Mariusz Cichowlas, Aleksander Ślęzak, Kamil Rozmus – Jakub Nowak, Mateusz Gamrot, Artur Golański, Maksymilian Rozwandowicz, Piotr Pyrdoł – Jevhen Radionov. W drugiej połowi grali również: Dawid Sarafiński, Kamil Juraszek, Patryk Bryła, Jan Sobociński, Damian Guzik, Damian Nowacki, Maksym Kowal, Łukasz Kopka i Patryk Szymański