Jest awans po rzutach karnych!

Po długiej walce w mroźny wieczór drużyna PGE GKS Bełchatów wygrała po rzutach karnych z pierwszoligową Garbarnią Kraków i awansowała do 1/16 tych rozgrywek. Spotkanie mogło zostać rozstrzygnięte jednak dużo wcześniej.

Już w 8. minucie Adam Setla znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, ale uderzył obok „długiego” słupka. To była wyborna okazja. Po dwunastu minutach Setla w pełnych biegu kropnął z około 20 metrów, ale ponownie obok słupka. Niedługo później piłka po strzale krakowianina odbiła się od naszego obrońcy i mogła zmylić debiutującego w pierwszym składzie Daniela Niźnika. 60 sekund później Hubert Tylec wpadł z lewej strony w pole karne i huknął obok słupka. W 39. minucie Tylec zagrał dobrze w pole karne, ale Mikołaj Bociek źle trafił w piłkę. Goście po chwili zagrozili naszej bramce, ale piłka pofrunęła obok słupka.

Po zmianie stron już tyle się nie działo. Warta odnotowania jest sytuacja „Brązowych”, kiedy w zamieszaniu bramkowym zrobiło się groźnie oraz ładny strzał z dystansu Patryka Mularczyka z ponad 25 metrów wybroniony przez golkipera gości. Dodać należy, że szczególnie w drugiej połowie sędziowie wydawali wiele kontrowersyjnych decyzji przy faulach obu drużyn.

To, co najciekawsze, wydarzyło się w 11. jedenastej w historii dogrywce „Brunatnych” w Pucharze Polski. Już w 93. minucie po centrze i przebitce piłka wpadła pod nogi Szymona Kiebzaka a ten płaskim strzałem pokonał Niźnika. Odpowiedź bełchatowian była błyskawiczna. W polu karnym Emile Thiakane wycofał do Mularczyka a ten wpakował piłkę obok słupka bramki Garbarni. W dalszej fazie meczu widzieliśmy głównie walkę o piłkę i determinację o uniknięcie rzutów karych, ale ta kończyła się na wysokości „szesnastek”. Wreszcie przyszła sama końcówka i festiwal niewykorzystanych sytuacji przez zawodników PGE GKS Bełchatów. Po kolei: Damian Michalski, Mikołaj Bociek i Patryk Mularczyk uderzali z kilku metrów w światło bramki, ale goście skutecznie ją wybijali.

Rzutu karne wykonywane na trybunę północną dobrze rozpoczął Mikołaj Grzelak. Przełomowym momentem było uderzenie w słupek byłego świetnego napastnika „Brunatnych” Dawida Nowaka. U nas pomylił się Marusz Magiera, którego „podcinkę” wybronił Kozioł, natomiast losy awansu rozstrzygnęły się po przestrzelonym karnym przez Norberta Piszczka.

Odniesione w takich okolicznościach zwycięstwo na pewno bardzo nam było potrzebne po dwóch porażkach w lidze. Już w niedzielę spróbujemy przerwać tę złą passę na Wzgórzu Wolności w Wejherowie.

PGE GKS Bełchatów - Garbarnia Kraków 1-1 pd. k. 6-5
Patryk Mularczyk 95. - Szymon Kiebzak 93.

karne: 1-0 Mikołaj Grzelak, 1-1 Michał Czekaj, 2-1 Patryk Mularczyk, (2-1 Dawid Nowak - słupek), 3-1 Damian Michalski, 3-2 Arkadiusz Garzeł, 4-2 Émile Thiakane, 4-3 Szymon Kiebzak, (4-3 Mariusz Magiera - obroniony), 4-4 Przemysław Lech, 5-4 Mikołaj Bociek, 5-5 Szymon Kobusiński, 6-5 Paweł Czajkowski, (6-5 Norbert Piszczek - nad bramką)

PGE GKS: 12. Daniel Niźnik - 70. Marcin Sierczyński, 5. Damian Michalski, 21. Mariusz Magiera, 16. Mikołaj Grzelak - 9. Hubert Tylec (120, 77. Mateusz Stolarczyk), 20. Patryk Rachwał (112, 8. Paweł Czajkowski), 4. Mikołaj Bociek, 11. Émile Thiakane - 6. Adam Setla (99, 30. Bartosz Biel), 59. Przemysław Zdybowicz (69, 19. Patryk Mularczyk).

Garbarnia: 33. Aleksander Kozioł - 2. Szymon Kobusiński, 3. Michał Czekaj, 14. Arkadiusz Garzeł, 26. Damian Nieśmiałowski - 17. Filip Wójcik (72, 21. Szymon Kiebzak), 49. Przemysław Lech, 5. Łukasz Pietras, 11. Serhij Krykun (112, 20. Norbert Piszczek) - 29. Mateusz Węsierski (80, 18. Dawid Nowak), 12. Jakub Wróbel (99, 7. Patryk Serafin).

żółte kartki: Bociek - Węsierski, Nieśmiałowski, Kozioł.
sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).