IV liga: Zwycięstwo w osłabieniu

W ostatnim w sezonie 2015/16 meczu na własnym boisku drużyna rezerw PGE GKS Bełchatów pokonała Stal Głowno 1:0 (1:0). Było to 21. zwycięstwo podopiecznych trenera Krystiana Kieracha.

Jedynego gola w sobotnim meczu zdobył w 38. minucie Oskar Mazerant, który wykorzystał podanie Jacka Blocha. Młodzi bełchatowianie mieli jeszcze kilka sytuacji do pokonania autsajdera ligi, ale byli nieskuteczni, co mogło w końcówce kosztował utratę trzech punktów. Warte podkreślenia jest to, że od 75. minuty „Brunatni” grali w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce Kacpra Szafrańskiego.

W przyszłą sobotę nasz zespół zakończy wyjazdem do LKS Rosanów długi sezon. Ewentualne zwycięstwo zapewni GKS 3. miejsce bez względu na inne wyniki.

PGE GKS II Bełchatów – Stal Głowno 1:0
Oskar Mazerant 38.

Skład PGE GKS II: Dawid Kuźma - Jakub Paluszkiewicz, Grzegorz Kowalski (67. Jakub Bednarek), Bartosz Wrzosek, Tomasz Kolus - Mikołaj Raś, Kacper Szafrański - Michał Lewandowski, Oskar Mazerant (62. Hubert Berłowski), Kacper Banasiak (80. Marcjan Majcher) - Jacek Bloch (70. Wojciech Byszewski)