Z Konwiktorskiej na tarczy

W kończącym 6. kolejkę 2 ligi meczu Polonia Warszawa pokonała na stadionie przy Konwiktorskiej PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:1). Dla bełchatowian był to czwarty mecz z rzędu bez zwycięstwa, co spowodowało pozostanie w strefie spadkowej.

Polonia Warszawa 2:1 PGE GKS Bełchatów
Marcin Kluska 38., Michał Zapaśnik 82. - Patryk Rachwał 24. (k)

Polonia: 12. Dominik Pusek - 4. Marcin Bochenek, 27. Daniel Choroś (90, 15. Bazyli Kokot), 3. Karol Worach, 19. Grzegorz Wojdyga - 7. Mariusz Marczak, 31. Donatas Nakrošius, 8. Piotr Kosiorowski, 77. Aleksander Tomaszewski (53, 21. Mariusz Wierzbowski), 17. Marcin Kluska (70, 9. Michał Zapaśnik) - 10. Krystian Pieczara (58, 20. Fabian Pawela).

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 22. Robert Pisarczuk, 3. Marcin Grolik, 14. Adrian Klepczyński, 15. Krzysztof Michalak - 69. Dawid Dzięgielewski (75, 11. Albin Maciejewski), 20. Patryk Rachwał, 6. Szymon Zgarda (87, 19. Maciej Łabędzki), 10. Dawid Flaszka (78, 5. Artur Lenartowski), 18. Konrad Andrzejczak - 26. Marcin Krzywicki.

żółte kartki: Nakrošius, Wojdyga, Worach - Pisarczuk, Andrzejczak, Flaszka, Rachwał.

W wyjściowej jedenastce PGE GKS zadebiutował zakontraktowany w minioną środę Dawid Dzięgielewski. Drugą zmianą w stosunku do poprzedniego spotkania była obecność na placu Dawida Flaszki.

Po wzajemnym „badaniu sił” śmielej zaatakowali giekaesiacy. W 20. minucie swoim talentem wykazał się bramkarz Polonii, który w efektowny sposób wybronił strzał jednego z bełchatowian. Niedługo później, po strzale z rzutu wolnego przez Marcina Krzywickiego, piłka według sędziego odbiła się od ręki polonisty, co skutkowało rzutem karnym dla PGE GKS Bełchatów. „Jedenastkę” na gola zamienił niezawodny w tym aspekcie Patryk Rachwał.

Przez kolejne minuty żadna z drużyn nie stworzyła groźniejszej sytuacji, choć to goście ruszyli mocniej do przodu. Na trybunach liczni fani „Brunatnych” prezentowali w tym czasie efektowną oprawę.

Po kilkunastu minutach bełchatowianom skutecznie odpowiedzieli poloniści, kiedy to Mariusz Marczak podał na lewą stronę do Marcina Kluski. Pomocnik "Czarnych Koszul" świetnie się odnalazł w polu karnym, minął obrońcę gości i strzałem w długi róg pokonał Pawła Lenarcika.

Chwilę później Polonia stanęła przed szansą na objęcie prowadzenia. Strzał Tomaszewskiego w polu karnym zablokował obrońca gości. Choć zgromadzeni na stadionie kibice domagali się od arbitra podyktowanie jedenastki, tym razem gwizdek sędziego milczał.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze. Po kwadransie gry fantastycznie w pole karne zagrał Mariusz Marczak. Jego miękkiego zagrania między obrońców nie wykorzystał jednak wprowadzony chwilę wcześniej Fabian Pawela.

Sytuacja ta podziałała otrzeźwiająco na piłkarzy z Bełchatowa. W kolejnych kilku minutach dobre sytuacje mieli Zgarda, Michalak, Krzywicki i Flaszka. Ale albo uderzenia były niecelne, albo na posterunku stał Dominik Pusek. Polonia również nie była bez szans - w 69. minucie wydawało się, że na czystą pozycje wyjdzie Mariusz Wierzbowski. W ostatniej chwili prostopadłe podanie Paweli wybił obrońca gości.

Polonia próbowała, aż wreszcie los się do niej uśmiechnął. W 81. minucie w polu karnym dobrze odnalazł się Michał Zapaśnik. Rezerwowy napastnik "Czarnych Koszul" oddał strzał, piłka jeszcze po drodze prawdopodobnie otarła się o obrońcę gości i lekko wtoczyła się do bramki obok zdezorientowanego bramkarza GKS.

Chwilę później "Czarne Koszule" powinny podwyższyć swoje prowadzenie. Ale świetnej centry Marczaka z rzutu wolnego nie wykorzystał Pawela. Goście walczyli do samego końca. W 88. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niebezpiecznie uderzał głową Marcin Grolik. Jego uderzenie cudownie sparował Dominik Pusek. Była to ostatnia okazja dla bełchatowian do wyrównania.