Menu
Logo
Pge

Grolik i Szymorek przed Opolem

Grolik i Szymorek przed Opolem

Po czwartkowym treningu na GIEKSA Arenie odpowiedzi na kilka pytań udzielili m.in. dwaj obrońcy PGE GKS Bełchatów Mateusz Szymorek i Marcin Grolik, który ostatni mecz oglądał z pozycji trybun. Obaj wracają myślami m.in. do ostatniego meczu z Polonią Bytom.

Mateusz Szymorek:

- To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu. Szczególnie zabolało nas to, że u siebie, przy dobrym dopingu i w ostatniej minucie przegrywamy to spotkanie. Mieliśmy szanse, by na swoją stronę przechylić losy meczu a z przebiegu spotkania punkt byłby cenną zdobyczą. W najbliższym spotkaniu chcemy udowodnić, że to był przypadek i pokazać, że potrafimy zagrać na odpowiednim poziomie.

- Analizowaliśmy nasze błędy w ustawieniu a także to, że nie atakowaliśmy rywala na tyle ostro, by przeszkadzać mu w konstruowaniu akcji. To mógł być kluczowy element w tym spotkaniu. Mieliśmy sytuacje, natomiast rywal stworzył ich więcej. Po to analizy i praca podczas treningów, żeby unikać takich błędów.

- Ta liga pokazuje, że można zarówno dość szybko wydostać się z dołu tabeli, jak i mocno obsunąć się w klasyfikacji. Każdy z każdym może wygrać i do ostatniego meczu trzeba będzie walczyć o jak najwyższą pozycję na koniec sezonu. Czasami te punkty trzeba po prostu wydrzeć, jak chociażby zrobiła Polonia u nas. Jak się nie da wygrać, trzeba chociaż remisować. Jesteśmy w stanie wyskoczyć w górę tabeli. Wierzę w nasz zespół.

Marcin Grolik:

- Po meczu była w nas duża złość, ale już jest nowy tydzień, nowe przygotowania i musieliśmy o tym zapomnieć. Znów jedziemy na stadion lidera, natomiast nastroje w zespole są takie, by powalczyć o trzy punkty. Mocno się mobilizujemy na rywalizację z czołowym zespołem ligi, nie potrzeba dodatkowej stymulacji.

- W trakcie treningów zwróciliśmy uwagę na błędy popełnione w meczu z Polonią Bytom. Najważniejsze, by nie stracić bramki. Mieliśmy swoje sytuacje, by pokonać brakarza Polonii. Pracujemy nad tym, także obrońcy, żeby skuteczność była lepsza i mam nadzieję, że będzie lepiej.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Olimpia Elbląg
Olimpia
Elbląg
2018-04-28
17:00
D
Gwardia Koszalin
Gwardia
Koszalin
2018-05-05
16:00
W
Warta Poznań
Warta
Poznań
2018-05-09
19:00
D

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB 40

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

   

GŁÓWNY PATRON MEDIALNY

PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 78911 odwiedzin