Menu
Logo
Logo
Pge

Grolik i Szymorek przed Opolem

Grolik i Szymorek przed Opolem

Po czwartkowym treningu na GIEKSA Arenie odpowiedzi na kilka pytań udzielili m.in. dwaj obrońcy PGE GKS Bełchatów Mateusz Szymorek i Marcin Grolik, który ostatni mecz oglądał z pozycji trybun. Obaj wracają myślami m.in. do ostatniego meczu z Polonią Bytom.

Mateusz Szymorek:

- To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu. Szczególnie zabolało nas to, że u siebie, przy dobrym dopingu i w ostatniej minucie przegrywamy to spotkanie. Mieliśmy szanse, by na swoją stronę przechylić losy meczu a z przebiegu spotkania punkt byłby cenną zdobyczą. W najbliższym spotkaniu chcemy udowodnić, że to był przypadek i pokazać, że potrafimy zagrać na odpowiednim poziomie.

- Analizowaliśmy nasze błędy w ustawieniu a także to, że nie atakowaliśmy rywala na tyle ostro, by przeszkadzać mu w konstruowaniu akcji. To mógł być kluczowy element w tym spotkaniu. Mieliśmy sytuacje, natomiast rywal stworzył ich więcej. Po to analizy i praca podczas treningów, żeby unikać takich błędów.

- Ta liga pokazuje, że można zarówno dość szybko wydostać się z dołu tabeli, jak i mocno obsunąć się w klasyfikacji. Każdy z każdym może wygrać i do ostatniego meczu trzeba będzie walczyć o jak najwyższą pozycję na koniec sezonu. Czasami te punkty trzeba po prostu wydrzeć, jak chociażby zrobiła Polonia u nas. Jak się nie da wygrać, trzeba chociaż remisować. Jesteśmy w stanie wyskoczyć w górę tabeli. Wierzę w nasz zespół.

Marcin Grolik:

- Po meczu była w nas duża złość, ale już jest nowy tydzień, nowe przygotowania i musieliśmy o tym zapomnieć. Znów jedziemy na stadion lidera, natomiast nastroje w zespole są takie, by powalczyć o trzy punkty. Mocno się mobilizujemy na rywalizację z czołowym zespołem ligi, nie potrzeba dodatkowej stymulacji.

- W trakcie treningów zwróciliśmy uwagę na błędy popełnione w meczu z Polonią Bytom. Najważniejsze, by nie stracić bramki. Mieliśmy swoje sytuacje, by pokonać brakarza Polonii. Pracujemy nad tym, także obrońcy, żeby skuteczność była lepsza i mam nadzieję, że będzie lepiej.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Rozwój Katowice
Rozwój
Katowice
2017-05-27
15:00
W
Błękitni Stargard
Błękitni
Stargard
2017-06-03
17:00
D

Fotogalerie

Sonda

Przyjdziesz na mecz z Błękitnymi?
Tak, chodzę na każdy mecz 68 % , głosów: 19
Tak, tym razem będę 14 % , głosów: 4
Jeszcze się zastanawiam 4 % , głosów: 1
Nie, będę tylko śledził wynik 14 % , głosów: 4

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

SPONSORZY I REKLAMODAWCYPARTNERZY
Galeria Olimpia


KLUB 40


PARTNER TECHNICZNY

GŁÓWNY PATRON MEDIALNY

PARTNER MEDIALNY
belsport

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 96183 odwiedzin