IV liga: Z Wartą od 2:0 do 2:3

W meczu 27. kolejki IV ligi drużyna rezerw PGE GKS Bełchatów przegrała na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek Wartą Działoszyn 2:3 (1:2). Młody zespół „Brunatnych” prowadził już dwiema bramkami, ale nie zdołał zdobyć choćby punktu.

Giekaesiacy mieli mocne otwarcie, bo już w 3. minucie prowadzili po golu Konrada Andrzejczaka i asyście Dawida Miedwiediewa. Pięć minut później Andrzejczak podał do Krystiana Pałczyńskiego a ten podwyższył na 2:0. Bełchatowianie mieli jeszcze szansę na podwyższenie wyniku, ale nie udało się dobić zaskoczonych gospodarzy. A ci z każdą minutą zaczęli przeważać i dość szybko doprowadzili do samobójczego gola Kacpra Szafrańskiego.

Po zmianie połów faworyci szybko doprowadzili do wyrównania a w 70. minucie Michał Lewandowski niepotrzebnie sfaulował zawodnika Warty, co dało sędziemu asumpt do odgwizdania rzutu karnego. Ten został wykorzystany przez Pawła Marchewkę, który ustalił wynik spotkania.

W następnej kolejce „Brunatni” zmierzą się już 3 maja o godz. 12 ze Zjednoczonymi Gmina Bełchatów.

Warta Działoszyn – PGE GKS II Bełchatów 3:2
Kacper Szafrański 16. (sam.), Karol Dudek 49., Paweł Marchewka 70. (k)- Konrad Andrzejczak 3., Krystian Pałczyński 8.