Menu
Logo
Pge

Ośrodek KR oficjalnie otwarty

Ośrodek KR oficjalnie otwarty

Ośrodek "Kibice Razem" GKS Bełchatów mieszczący się w trybunie północnej GIEKSA Areny został w piątek oficjalnie otwarty. Wśród licznie przybyłych gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego klubu z Prezesem Zarządu Wiktorem Rydzem na czele.

Ośrodek KR w Bełchatowie jest jednym z piętnastu w naszym kraju, a funkcjonuje od lutego br. W lipcu otworzył swą siedzibę, a dziś dokonał tego oficjalnie włącznie z przecięciem biało-zielono-czarnej wstęgi. Dokonali tego Dariusz Łapiński (Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami Polskiego Związku Piłki Nożnej), Marcin Szymczyk (dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie) oraz Rafał Motylski (Prezes Stowarzyszenia Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze").

"Kibice Razem" to program Ministerstwa Sportu i Turystyki, do którego należy 15 ośrodków kibicowskich w Polsce, współfinansowanych z dotacji ministerialnej i samorządów lokalnych, w przypadku ośrodka GKS Bełchatów przez Miasto Bełchatów. Koordynatorem realizacji programu z ramienia ministerstwa jest Polski Związek Piłki Nożnej.

- W 2008 roku wyszliśmy z szaloną jak na tamte czasy inicjatywą, że kibice absolutnie nie zasługują na to żeby ich traktować jako problem czy zagrożenie dla bezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie, że jest to ogromny potencjał społeczny. To są ludzie, którym się chce, którzy futbolem żyją siedem dni w tygodniu i żyć będą - mówił na otwarciu Dariusz Łapiński. - Wierzę, że ten ośrodek będzie prężnie działał przez wiele lat mając takich ludzi za kierownicą - dodał Marcin Szymczyk, a szkoleniowiec PGE GKS wspomniał o jakże ważnej współpracy na linii Klub - Zespół - Kibice.

Po oficjalnym otwarciu ośrodka zaproszeni goście mogli zwiedzić jego wnętrze, z czego wszyscy chętnie skorzystali, w tym również nasi przedstawiciele. Mariusz Pawlak, Patryk Rachwał i Bartłomiej Bartosiak dłuższą chwilę spędzili w pomieszczeniu, gdzie na ścianie wisi opis fanów górniczego klubu. Pod wrażeniem była również Beata Dechnik, dyrektor marketingu GKS. - Mam nadzieję, że ten Ośrodek stanie się miejscem, gdzie każdy kibic znajdzie odpowiedź na swoje pytania i rozwiązanie na nurtujące go problemy - przekonywał Krzysztof Kostrzewa, koordynator Ośrodka "Kibice Razem" w Bełchatowie.

W naszym mieście KR funkcjonuje od 1 lutego 2017 roku, jednak dopiero od maja dysponuje pełnymi środkami finansowymi na utrzymanie lokalu i organizowanie eventów. - Maj i czerwiec upłynął nam na remoncie i adaptacji siedziby ośrodka - wyjaśnił Kostrzewa. Podstawowe cele programu "Kibice Razem" to m.in. usprawnienie i profesjonalizacja działalności stowarzyszeń kibiców, nawiązanie przez nich partnerstw na szczeblu miejskim, krajowym i międzynarodowym, zmiana negatywnego wizerunku kibica oraz wykorzystanie pozytywnej energii fanów do działań na rzecz klubu, miasta i regionu.

Ośrodek funkcjonujący w trybunie północnej GIEKSA Areny otwarty jest od poniedziałku do piątku.

Fot. własne / Ośrodek KR Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Gryf Wejherowo
Gryf
Wejherowo
2018-05-26
17:00
W
Radomiak Radom
Radomiak
Radom
2018-06-02
17:00
D

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB 40

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

   

GŁÓWNY PATRON MEDIALNY

PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 74125 odwiedzin