Efektowna wygrana z Sokołem

W pierwszym sobotnim a szóstym w czasie zimowych przygotowań meczu kontrolnym drużyna PGE GKS Bełchatów pokonała na boisku ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Centrum Sportu lidera I grupy III ligi, Sokół Konsport Aleksandrów Łódzki 5:1 (1:0).

W teście przeciwko ekipie Sławomira Majaka trener „Brunatnych” Artur Derbin obserwował łącznie piętnastu zawodników, w tym wielu młodzieżowców oraz testowanego środkowego pomocnika, Kamila Bętkowskiego. I to właśnie ten zawodnik już w 4. minucie uderzył silnie piłkę z dwudziestego metra, ta lekko zmieniła lot i wpadła do siatki gości. Później nastąpił moment przewagi aleksandrowian, którzy zagrażali naszej bramce. Około 20. minuty doszło do kontrowersji, kiedy na kryjącego piłkę Daniela Niźnika wpadł jeden z zawodników Sokoła przez co goście domagali się rzutu karnego. Swoje niezadowolenie wyraził także trener naszego rywala, co skończyło się chwilowym wyproszeniem z ławki. Do odnotowania są w z tej połowy jeszcze niecelne strzały najpierw Bartosza Biela zza „szesnastki” oraz Damiana Michalskiego nad poprzeczką.

Po zmianie stron pierwszy bramkarza gości postraszył Bętkowski, ale uderzył zbyt lekko. Po chwili Przemysław Zdybowicz oddał strzał obok słupka. To goście byli jednak skuteczniejsi i doprowadzili do wyrównania strzałem z bliska. Na naszą odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W 61. minucie Bętkowski zacentrował z rzutu wolnego wprost na głowę Michalskiego, ten uderzył piłkę na długi słupek a milimetry przed linią dopadł do niej Biel pakując ją „dla bezpieczeństwa” do siatki. Trzeci gol padł po bardzo ładnym wejściu Dawida Kocyły z lewej strony pola karnego, spokojnym minięciu obrońcy i płaskim strzale obok golkipera Sokoła. Czwarte trafienie to efekt dobrej centry z rzutu  rożnego Huberta Tylca i strzału głową Mikołaja Boćka. To był prawdziwy „gwóźdź” i bramkarz był bez szans. Wynik tego udanego testu ustalił inny obrońca, Damian Michalski, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Tylcu.

Bełchatowianie odnieśli dziś czwarte zwycięstwo w trakcie przygotowań i szczególnie za drugą połowę tej ekipie należą się słowa pochwały.

Niedługo po sparingu z Sokołem sztab szkoleniowy i druga grupa zawodników uzupełniona o trzech młodszych udała się do Spały na mecz z pierwszoligowym GKS Tychy (godz. 15:30).

PGE GKS Bełchatów – Sokół Aleksandrów Łódzki 5:1
Kamil Bętkowski 4., Bartosz Biel 61., Dawid Kocyła 73., Mikołaj Bociek 78., Damian Michalski 86. (k) - Dawid Cempa 57.