Minimalna przegrana z pierwszoligowcem

W rozegranym w podwłocławskim Baruchowie meczu kontrolnym drużyna PGE GKS Bełchatów przegrała po golu z ostatniej minuty z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice 0:1 (0:0). W ósmym sparingu tej zimy zagrało dwunastu giekaesiaków.

Jako pierwsi poważniej zaatakowali chojniczanie, ale po strzale jednego z ich zawodników z bliskiej odległości skutecznie interweniował Paweł Lenarcik. Około 18. minuty strzał Przemysława Zdybowicza z trudem na rzut rożny wybił Radosław Janukiewicz. Po chwili Paweł Czajkowski po uderzeniu głową przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później sędzia powinien odgwizdać rzut karny po faulu na Zdybowiczu. W kolejnych minutach lepiej prezentowali się pierwszoligowcy, ale ich strzały były niecelne. Pod koniec pierwszej połowy próba Bartosza Biela z piątego metra została skutecznie zablokowana.

Po zmianie stron więcej zagrożenia stwarzała Chojniczanka a samo spotkanie się zaostrzyło. Więcej było walki o piłkę niż płynnej gry. Z naszej strony warte odnotowania są zablokowane próby Emile Thiakane i Bartosza Biela oraz strzał Pawła Czajkowskiego w boczną siatkę bramki rywala. Chojniczanie dokonali sześciu zmian i to zaczęło być w końcówce widoczne, kiedy wzrosła ich przewaga. Udokumentowana została ona golem z ostatniej minuty, kiedy po rzucie rożnym Tomasz Boczek głową pokonał dobrze dysponowanego dziś Pawła Lenarcika.

O godz. 18 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MCS w Bełchatowie druga grupa zawodników rozegra sparing z Orkanem Buczek.

PGE GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice 0:1