Menu
Logo
Pge

Gonitwa nie dała zwycięstwa

Gonitwa nie dała zwycięstwa

W drugim z rzędu meczu drużyna PGE GKS Bełchatów stwarza sporo sytuacji, ale nie zdobywa trzech punktów. Tym razem na drodze „Brunatnych” stanęła Olimpia Elbląg, która wraca do domu z remisem 1:1.

Sobotni mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, kiedy to po centrze Pawła Czajkowskiego z lewej strony boiska, Emile Thiakane pięknym strzałem głową pokonał Sebastiana Madejskiego. Goście odpowiedzieli w 20. minucie groźnym strzałem Krzysztofa Zaremby obok słupka naszej bramki. Pięć minut później seria kiksów w naszym polu karym omal nie zakończyła się stratą gola. W 32. minucie Patryk Mularczyk uderzył ładnie z rzutu wolego, ale bramkarz z trudem wybił ją na rzut rożny. Po chwili fantastycznym strzałem z woleja popisał się Michał Fidziukiewicz i Paweł Lenarcik musiał wyjąć futbolówkę z siatki. W odpowiedzi najpierw Bartłomiej Bartosiak nie skorzystał z błędu bramkarza a po chwili Marcin Grolik przeniósł piłkę nad poprzeczką. W końcówce Fidziukiewicz uderzył z rzutu wolnego, ale „Lenti” był dobrze ustawiony.

Po zmianie stron, przez kilka minut nic poważniejszego się nie wydarzyło, choć piłka krążyła dynamicznie po boisku. Sygnał do ataku dał „Mular”, który huknął z dystansu z woleja, ale bramkarz odbił tę piłkę. Po godzinie gry mogło być 2:1 dla giekaesiaków, bo Marcin Grolik zdecydował się na potężny strzał z około 25 metrów, po którym piłkę odbiła się od poprzeczki! Mecz się rozkręcił, zaczęła się „gonitwa”, zawodnicy obu drużyn przebiegli mnóstwo kilometrów w obie strony, a szala przewagi z każdą minutą przechylała się na stronę gospodarzy. W 70. minucie mieliśmy kontrowersję związaną z ewentualną ręką w polu gości, ale gwizdek arbitra milczał. W kolejnych minutach odnotować należy: zblokowany strzał Przemka Zdybowicza, uderzenie z dystansu Marcina Sierczyńskiego, zbyt lekki strzał Marcina Ryszki, ponownie próbę „Zdybo”, kiedy bramkarz ledwo odbił futbolówkę! W odpowiedzi w 90. minucie Lenarcik świetnie obronił uderzenie Fidziukiewicza. W doliczonym czasie gry Mularczyk jeszcze uderzył po rykoszecie z trzynastego metra. Napór bełchatowian nie przyniósł już zmiany wyniku.

PGE GKS Bełchatów - Olimpia Elbląg 1:1 (1:1)
Émile Thiakane 9. - Michał Fidziukiewicz 33.

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 16. Mikołaj Grzelak - 14. Bartosz Biel (57, 59. Przemysław Zdybowicz), 8. Paweł Czajkowski, 17. Marcin Ryszka, 19. Patryk Mularczyk, 11. Émile Thiakane (72, 15. Wiktor Putin) - 7. Bartłomiej Bartosiak (72, 9. Hubert Tylec)

Olimpia: 15. Sebastian Madejski - 11. Wojciech Jurek, 2. Tomasz Lewandowski, 5. Kamil Wenger, 7. Michał Balewski - 87. Krzysztof Zaremba, 13. Michał Kuczałek (87, 16. Tomasz Sedlewski), 70. Bartosz Nowicki (69, 4. Kacper Korkliniewski), 89. Damian Szuprytowski (76, 8. Michał Ressel), 17. Jakub Bojas - 9. Michał Fidziukiewicz

żółte kartki: Grolik, Mularczyk - Bojas, Zaremba, Sedlewski.
sędziował: Marcin Kochanek (Opole).
widzów: 1.550

Fot. Adrian Mielczarski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Stomil Olsztyn
Stomil
Olsztyn
2019-07-27
00:00
D
Warta Poznań
Warta
Poznań
2019-08-03
00:00
W
Radomiak Radom
Radomiak
Radom
2019-08-10
00:00
D

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW - KLUB 40


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


GŁÓWNY PATRON MEDIALNY


PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 794813