"Brunatni" wygrywają z Wisłą

W rozegranym na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 3 meczu kontrolnym drużyna PGE GKS Bełchatów pokonała Wisłę Kraków 2:1 (2:0). Około sześciuset kibiców oglądało ciekawe zawody a szczególnie w pierwszej połowie mogliśmy obserwować dobrą, ofensywną grę „Brunatnych”.

Pierwszy gol sobotniego sparingu padł w 19. minucie po wykorzystaniu rzutu karnego przez Artura Golańskiego. „Jedenastka” została podyktowana za faul bramkarza Wisły na Przemysławie Zdybowiczu. Po uderzeniu w stopę nasz młody napastnik nie wrócił już na boisko a zastąpił go testowany Maciej Mas. Już wiemy, że nie jest to na szczęście groźny uraz. Swoją dobrą grę bełchatowianie udokumentowali drugi golem, kiedy piłka od obrony powędrowała do Golańskiego a środkowy pomocnik po krótkim prowadzeniu piłki huknął z blisko 30. metra i pokonał bramkarza „Białej Gwiazdy”. Kilka minut później w dobrej pozycji był grający dziś na „dziesiątce” Viktor Putin, którego strzał został zablokowany. Około 35. minuty golkipera gości „postraszył” także Krzysztof Wołkowicz uderzając z dystansu obok słupka. Po drugiej stronie boiska pewnie zaprezentował się Daniel Niźnik, który dwukrotnie uratował giekaesiaków przed strata gola. Naprawdę efektowna w wykonaniu GKS pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron zobaczyliśmy nowe jedenastki i więcej młodych zawodników. Ta połowa nie obfitowała w klarowne sytuacje, sporo było walki w środku boiska i przerywane akcje skrzydłami. Najlepszą okazję miał w naszej ekipie Dawid Kocyła, po którego strzale piłka o centymetry minęła słupek Wisły, natomiast  po drugiej stronie Daniel Morys po rajdzie prawą stroną trafił w poprzeczkę bramki Pawła Lenarcika. Niestety i w tej części gry straciliśmy zawodnika, kiedy to Marcin Ryszka podczas wślizgu doznał urazu barku. Przed naszym młodym pomocnikiem seria szczegółowych badań. W 87. minucie krakowianie zdobyli kontaktowego gola, kiedy Krzysztof Drzazga bardzo przytomnie zachował się w polu karnym i z bliska zmieścił piłkę w siatce. W samej końcówce, przy wsparciu testowanego dziś systemu VAR, sędzia Tomasz Wajda zdecydował o czerwonej kartce dla Artura Balickiego za brutalny faul.

Jeśli na środę 3 lipca nie uda się jednak znaleźć rywala, to nasz zespół sprawdzi się w grze wewnętrznej a za tydzień w Opolu giekaesiacy zagrają z Odrą.

PGE GKS Bełchatów – Wisła Kraków 2:1
Artur Golański 19. (k), 31. - Krzysztof Drzazga 87.

PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Daniel Niźnik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Krzysztof Wołkowicz - Adrian Małachowski, Artur Golański - Bartosz Biel, Viktor Putin, Mateusz Marzec - Przemysław Zdybowicz (20. Maciej Mas)

II połowa: Paweł Lenarcik - Bartłomiej Lisowski, Mikołaj Bociek, Paweł Czajkowski, Mateusz Szymorek - Marcin Ryszka (70. Konrad Matuszewski), Damian Michalak - Bartłomiej Bartosiak, Dawid Flaszka, Dawid Kocyła - Maciej Mas (75. Daniel Chwałowski)

Wisła Kraków:

I połowa: Chorążka - Niepsuj, Janicki, Szot, Pietrzak - Wojtkowski, Boguski - Stasik, Buksa, Mak - Balanyuk

II połowa: Buchalik - Morys, Wasilewski, Klemenz, Burliga - Plewka, Savićević, Basha (48. Balicki) - Drzazga, Kumah – Brożek